Wizyta profesora Claude Wischik w Centrum EM

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

alzheimer szczecin

Miło nam poinformować, że w dniu 9.09.2013 Ośrodek Badań Klinicznych Euromedis Sp. z o.o. odwiedził pochodzący z Australii prof. Claude Wischik. Ten światowej sławy naukowiec, profesor gerontologii i psychiatrii wieku podeszłego Uniwersytetu w Aberdeen (Szkocja), kieruje pracami zespołu badawczego, którego działania skoncentrowane są na powstrzymaniu rozwoju choroby Alzheimera.

Lek zsyntetyzowany w laboratoriach kierowanych przez prof. Wischika, o roboczej nazwie LMTXTM (druga generacja leku z grupy TAI – inhibitorów agregacji tau) uznany został za wysoce obiecujący w walce z tą chorobą przez specjalistów zajmujących się tym zagadnieniem na całym świecie. Jest to pierwszy preparat, którego działanie ukierunkowane jest na bezpośrednie działanie na nieprawidłowe struktury, które powstają w mózgu osób chorych na Chorobę Alzheimera i otępienie czołowo-skroniowe. Te nieprawidłowe struktury gromadzące się wewnątrz komórek nerwowych, zbudowane są z białka znanego jako „tau” i prowadzą do uszkodzenia neuronów związanych z koncentracją oraz pamięcią.
Dotychczasowe badania kliniczne II fazy z użyciem preparatu pierwszej generacji o nazwie rember® (poprzednika leku LMTXTM) wskazują na wysoką skuteczność leku, ocenioną jako 90% zmniejszenie progresji choroby Alzheimera w ciągu 2 lat. Ośrodek Badań Klinicznych Euromedis Sp. z o.o. jest zaangażowany w badania kliniczne III fazy nad lekiem, który zdaniem naukowców może istotnie spowolnić postęp otępienia w chorobie Alzheimera.

wrzesień, 2013

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...