PORADNIA CHIRURGICZNA

Poradnia obejmuje leczenie dzieci w zakresie urazów (narządów ruchu, klatki piersiowej, jamy brzusznej, głowy, ran powłok), wad wrodzonych (w tym przepuklin, torbieli, stanów zapalnych i innych schorzeń chirurgicznych), kontrolę i zachowawcze leczenie pooperacyjne, badania diagnostyczne.

W zakresie działalności poradni mieszczą się konsultacje w pełnym zakresie chorób chirurgicznych układu moczowego, szczególnie wady wrodzone (wodonercze, wsteczne odpływy pęcherzowo – moczowodowe, zastawki cewki tylnej, pęcherz neurogenny) oraz kamica układu moczowego. Ponadto kwalifikuje się chorych do leczenia operacyjnego, kontroluje po zabiegach urologicznych oraz prowadzi się badania urodynamiczne (dysfunkcje dolnych dróg moczowych szczególnie moczenie nocne).

Poradnia zajmuje się ponadto konsultacjami z zakresu chirurgii plastycznej, kwalifikacją do leczenia operacyjnego oraz oceną wyników leczenia operacyjnego.

Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad z rodzicem dotyczący przebytych chorób i rozwoju dziecka (także podczas ciąży). Zostają omówione dolegliwości lub inne przyczyny, z których pacjent zjawił się na wizytę.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • posiadaną dokumentację medyczną
  • książeczkę zdrowia dziecka

W centrum medycznym jest możliwość skorzystania z krótkich zabiegów chirurgicznych. W razie potrzeby lekarz omawia je na wizycie.

W ramach PORADNI CHIRURGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • lek. Karolina Rosołowicz

lek. Karolina Rosołowicz

chirurg dziecięcy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W 2013 roku ukończyła studia na wydziale lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Odbywa szkolenie specjalizacyjne w Katedrze i Klinice Chirurgii Dziecięcej, Onkologicznej, Urologii i Chirurgii Ręki PUM w Szczecinie gdzie pracuje w oddziale oraz w Poradni Przyklinicznej.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach z zakresu chirurgii jak i leczenia zachowawczego u dzieci. Oferuje konsultacje w zakresie chirurgii dziecięcej oraz wykonywanie drobnych zabiegów. Zajmuje się również terapią dzieci z naczyniakami i zmianami naczyniowymi.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
lek. Karolina Rosołowicz 09:00 – 19:20

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...