PORADNIA DERMATOLOGICZNA

Nasza Poradnia Dermatologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Jednak zakres działania lekarzy dermatologów obejmuje bardzo często działania profilaktyczne, mające na celu wczesne wychwycenie łagodnych zmian skórnych i wczesne wdrożenie celowanej terapii.

Najczęstszymi problemami, które wymagają uwagi lekarza dermatologa to zmiany rumieniowe, pęcherzykowe, liszajowate, zmiany barwnikowe, jak również owrzodzenia znamiona czy naczyniaki. Porady dermatologiczne obejmują również choroby włosów, takich jak ich wypadanie oraz choroby paznokci, jak przebarwienia czy nadmierna łamliwość.

Wymienione zmiany mogą być objawami chorób alergicznych, grzybiczych, atopowych czy pasożytniczych, jednak niejednokrotnie związane z chorobami przewlekłymi. Stan skóry stanowi często odzwierciedlenie stanu organizmu w schorzeniach układowych, jak np.: cukrzyca czy choroby reumatoidalne. Zmiany pojawiające się na skórze to często pierwszy objaw poważnej choroby przewlekłej, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Po poradę dermatologa powinno się sięgnąć przynajmniej raz w roku, w ramach działań profilaktycznych i szeroko rozumianego pojęcia dbania o zdrowie. Lekarz dermatolog poradzi jak dbać o skórę, zaproponuje odpowiednią metodę leczenia, pomoże zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnych zmian skórnych. Dermatolog estetyczny oceni stan skóry, jej nawilżenie, poradzi jak kosmetyków unikać, a jakie należy stosować, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym, zdrowym wyglądem.

poradnia dermatologiczna

W ramach PORADNI DERMATOLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • dermatolog szczecin

    lek. Ewa Soczawa

dermatolog szczecin

lek. Ewa Soczawa

specjalista dermatolog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Specjalistka w dziedzinie dermatologii i wenerologii, dermatolog dziecięcy, członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, autorka i współautorka prac naukowych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym, uczestniczka licznych konferencji naukowych. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, który ukończyła z wyróżnieniem w 2007 roku.

Przygodę z dermatologią rozpoczęła w 2008 r w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie.
Podczas pracy w Klinice miała możliwość zdobywania umiejętności w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia chorób skórnych i wenerycznych. W kwietniu 2016r., po zdaniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W latach 2016-2018 pogłębiała doświadczenie zawodowe podczas pracy w Oddziale Dermatologii i Alergologii oraz Poradni Dermatologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Obecnie zawodowo zajmuje się:

– profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci u dzieci, młodzieży i osób dorosłych,
– diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową
– dermatochirurgią (usuwanie zmian skórnych, w tym m.in. brodawek łojotokowych, wirusowych, włókniaków, znamion, pobieranie wycinków skóry do badania histopatologicznego)
– oceną dermatoskopową zmian skórnych
– poradami w zakresie prawidłowej pielęgnacji skóry, dostosowanej do jej stanu oraz wieku pacjenta
– medycyną estetyczną.

Systematycznie poszerza swoją wiedzę i doskonalę umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach, kursach oraz warsztatach.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Ewa Soczawa – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Lek. Ewa Soczawa 16:00 – 18:00
Lek. Anna Bil 11:00 – 14:00 17:00 – 20:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...