PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

SPECJALIŚCI MEDYCYNY RODZINNEJ W RAMACH NFZ

lekarz medycyny rodzinnej nfz szczecin

LEKARZE RODZINNI

LEKARZE RODZINNI

LEKARZE RODZINNI EuroMedis sprawują opiekę medyczną nad wszystkimi członkami rodziny. Na co dzień mogą sami stawiać diagnozę, w bardziej skomplikowanych przypadkach kierują pacjentów do lekarzy specjalistów…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
pediatra nfz szczecin

PEDIATRZY POZ

PEDIATRZY POZ

PEDIATRZY POZ EuroMedis sprawują opiekę medyczną nad wszystkimi dziećmi w rodzinie. Na co dzień mogą sami stawiać diagnozę, w bardziej skomplikowanych przypadkach kierują najmłodszych pacjentów do lekarzy specjalistów…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
pielęgniarka nfz szczecin

PIELĘGNIARKI POZ

PIELĘGNIARKI POZ

PIELĘGNIARKI POZ EuroMedis stanowią bardzo ważne ogniwo w systemie opieki zdrowotnej i spełniają zarazem ważną rolę w życiu pacjentów. Są z nimi od drugiego miesiąca życia aż do późnej starości…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POŁOŻNE POZ

POŁOŻNE POZ

POŁOŻNE POZ EuroMedis opiekują się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa  to noworodki do 2 miesiąca życia …

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CO TO JEST PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA EUROMEDIS I JAK DO NIEJ PRZYSTĄPIĆ

przychodnia rodzinna na nfz szczecin

POZ to nic innego jak skrót od Podstawowa Opieka Zdrowotna. To część systemu opieki zdrowotnej, finansowanej przez NFZ, która umożliwia opiekę medyczną w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie, poradni lub przychodni), a w przypadkach uzasadnionych medycznie, także w domu pacjenta. Placówki POZ sprawują także profilaktyczną opiekę nad dziećmi i młodzieżą. W przychodniach POZ, zwanymi też Przychodniami Medycyny Rodzinnej pracują lekarze pierwszego kontaktu, czyli lekarze rodzinni, ale także specjaliści chorób wewnętrznych (interniści), specjaliści chorób dzieci (pediatrzy) oraz pielęgniarki i położne.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wybór lekarza pierwszego kontaktu lub zmiana dotychczasowej przychodni nie są skomplikowane i nie wymagają od pacjenta nic więcej jak wypełnienia nowej deklaracji. Jeżeli pacjent decyduje się na zmianę placówki to nie musi udawać się do poprzedniej przychodni i informować o tym. Wystarczy, że w wybranej przez siebie placówce wypełni i złoży deklarację.

WIĘCEJ INFORMACJI

INTERNETOWE KONTO PACJENTA

Wysokie standardy obsługi medycznej to między innymi usprawnienie czynności i informacji związanych z leczeniem.

Aby to osiągnąć bardzo zachęcamy  naszych pacjentów do korzystania z serwisu Ministerstwa Zdrowia – Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki niemu w szybki i bezpieczny sposób można sprawdzić informacje dotyczące swojego zdrowia.

WIĘCEJ INFORMACJI

REGULACJE ZWIĄZANE Z PODSTAWOWĄ OPIEKĄ MEDYCZNĄ

przychodnia rodzinna szczecin

Prawa Pacjenta oraz wszelkie regulacje związane z nimi są ściśle przestrzegane w Centrum Medycznym EuroMedis.

Nie każdy Pacjent jest świadomy, że bez względu na rodzaj świadczenia, powinien oczekiwać opieki medycznej z poszanowaniem wszelkich, przynależnych mu praw, zwłaszcza uwzględniających godności każdego człowieka.

Szczegółowe wytyczne znajdują się w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta lub ustawie o działalności leczniczej, a także na stronach instytucji nadzorujących przestrzeganie praw pacjenta.

WIĘCEJ INFORMACJI

JAK ZŁOŻYĆ E-DEKLARACJĘ DO POZ

Postanowiliśmy ułatwić składanie deklaracji wyboru placówki POZ i lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszym Centrum Medycznym tak, aby każdy mógł zostać objęty opieką medyczną przez zespół naszych specjalistów.

Nie musisz wychodzić z domu, aby złożyć E-DEKLARACJĘ, czyli deklarację podpisaną podpisem elektronicznym za pośrednictwem PROFILU ZAUFANEGO, wystarczy, że postąpisz zgodnie ze wskazówkami na naszej stronie.

WIĘCEJ INFORMACJI

SKORZYSTAJ Z TELEPORADY

Jeżeli potrzebujesz skonsultować swój problem zdrowotny z lekarzem specjalistą, a nie masz możliwości osobistego zgłoszenia się na wizytę, skorzystaj z oferowanej w naszym Centrum Medycznym TELEPORADY.

W ramach TELEPORADY, podczas rozmowy telefonicznej z lekarzem specjalistą masz możliwość: omówienia dolegliwości, skonsultowania interakcji lekowych, uzyskanie e-recepty, otrzymanie zaleceń do do dalszego postępowania. Zalecenia zostaną przesłane w pliku PDF na wskazany adres e-mail.

WIĘCEJ INFORMACJI

CO NOWEGO W ZAKRESIE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ?

NAJNOWSZE ARTYKUŁY O ZDROWIU

Biologia optymizmu

Optymistę spotyka w życiu tyle samo niepowodzeń i tragedii, co pesymistę, ale optymista znosi to lepiej. Martin Seligman Korzyści [...]

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

NAJNOWSZE FILMY O ZDROWIU

Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta – krok po kroku

WIĘCEJ FILMÓW

BIEŻĄCE INFORMACJE

Otwarcie Poradni Dietetycznej w EuroMedis

Dla wszystkich osób z problemami związanymi z żywieniem, chorobami, które wymagają ustawienia poprawnego żywienia, m.in.: otyłość, cukrzyca, bulimia, celiakia, anemia, [...]

WIĘCEJ INFORMACJI
Wczytywanie...