POŁOŻNE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

POŁOŻNE POZ EuroMedis opiekują się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa  to noworodki do 2 miesiąca życia

Świadczenia gwarantowane położnej podstawowej opieki zdrowotnej obejmują wizytę realizowaną w warunkach ambulatoryjnych, w przypadkach uzasadnionych medycznie – w domu pacjentki, wizytę patronażową oraz profilaktyczną.

W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia pacjentki, świadczenie jest udzielane w dniu zgłoszenia; w pozostałych przypadkach wynikających z zakresu zadań położnej POZ, świadczenia są udzielane w terminie uzgodnionym z pacjentką.

Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są wykonywane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.

Wizyty profilaktyczne położnej POZ obejmują: rozpoznanie problemów zdrowotnych, a także zaplanowanie i realizację, w zakresie posiadanych kompetencji, świadczeń profilaktycznych oraz z zakresu promocji zdrowia, w tym prowadzenie edukacji kobiet w ciąży oraz w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowującej kobiety do porodu i rodzicielstwa.

Świadczenia położnej POZ obejmują:

  • Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa opiekę w formie wizyt odbywających się:
    – od 21 do 31 tygodnia ciąży – 1 raz w tygodniu (do 10 wizyt maksymalnie)
    – od 32 tyg. ciąży do porodu – 2 razy w tygodniu (do 16 wizyt maksymalnie)
  • Opiekę nad noworodkiem do ukończenia 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu – do 42 dnia po porodzie. NFZ finansuje do 6 wizyt patronażowych* u jednego noworodka.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej EuroMedis udzielają świadczeń położne:

  • dr n. o zdr. Marta Stanisz

dr n. o zdr. Marta Stanisz

położna

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka studiów I i II stopnia kierunku położnictwo oraz Studium Doktoranckiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W 2019 roku obroniła pracę doktorską uzyskując stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu.

Dotychczas zawodowo związana z SPSK2 i PUM w Szczecinie. Od ponad 7 lat sprawuje opiekę nad noworodkami i kobietami w każdym okresie ich życia, propagując rodzicielstwo bliskości.

Specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktorka masażu Shantala dla niemowląt. Ukończyła liczne kursy i szkolenia w tym: ROK noworodka, leczenie ran, pielęgniarstwo operacyjne dla położnych.

Prywatnie spełniona mama.

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Agata Zakrzewska 08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

*WD – wizyty domowe

Deklaracja wyboru POZ oraz położnej POZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...