POŁOŻNE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ POZ POMORZANY

POŁOŻNE POZ Pomorzany opiekują się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa  to noworodki do 2 miesiąca życia

Świadczenia gwarantowane położnej podstawowej opieki zdrowotnej obejmują wizytę realizowaną w warunkach ambulatoryjnych, w przypadkach uzasadnionych medycznie – w domu pacjentki, wizytę patronażową oraz profilaktyczną.

W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia pacjentki, świadczenie jest udzielane w dniu zgłoszenia; w pozostałych przypadkach wynikających z zakresu zadań położnej POZ, świadczenia są udzielane w terminie uzgodnionym z pacjentką.

Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są wykonywane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.

Wizyty profilaktyczne położnej POZ obejmują: rozpoznanie problemów zdrowotnych, a także zaplanowanie i realizację, w zakresie posiadanych kompetencji, świadczeń profilaktycznych oraz z zakresu promocji zdrowia, w tym prowadzenie edukacji kobiet w ciąży oraz w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowującej kobiety do porodu i rodzicielstwa.

Świadczenia położnej POZ obejmują:

  • Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa opiekę w formie wizyt odbywających się:
    – od 21 do 31 tygodnia ciąży
    – od 32 tyg. ciąży do porodu
  • Opiekę nad noworodkiem do ukończenia 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu – do 42 dnia po porodzie.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej POZ POMORZANY udzielają świadczeń położne:

  • mgr Agata Zakrzewska

  • Małgorzata Federczyk

mgr Agata Zakrzewska

położna

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie na kierunku Położnictwo – studia I stopnia, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie na kierunku Pedagogika – studia II stopnia oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – studia podyplomowe w zakresie edukacji okołoporodowej.

Ukończyła: kurs specjalistyczny szczepień ochronnych noworodka, kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kurs dokształcający pobierania rozmazów cytologicznych w skryningu raka szyjki macicy oraz kurs specjalistyczny RKO i RKO noworodka.

Posługuje się biegle językiem migowym. Napisała wiele artykułów do czasopism medycznych o poradnictwie położniczym dla głuchych kobiet.

Posiada kilkuletnie doświadczenie jako położna środowiskowa w Holandii, gdzie uczestniczyła w cudzie narodzin i roztaczała opiekę poporodową nad mamą i dzieckiem. Dlatego też w naszym placówce może nadal spełniać swoje marzenia o byciu położną środowiskową i rozwijać swoją pasję do zawodu. Prywatnie mama trójki dzieci.

Małgorzata Federczyk

położna

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.  W trakcie specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa.

Praktykę zdobywał na różnych oddziałach szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM, w tym na oddziale ginekologicznym, patologii ciąży oraz noworodkowym, gdzie miała okazję pielęgnować i opiekować się kobietami w najważniejszych momentach ich życia oraz zapewniać opiekę noworodkom od momentu ich przyjścia na świat.

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Agata Zakrzewska

Małgorzata Federczyk

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

*WD – wizyty domowe

Deklaracja wyboru POZ oraz położnej POZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...