PORADNIA NEUROLOGICZNA

Nasza Poradnia Neurologiczna dla Dzieci zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zaburzeń i chorób układu nerwowego. Do schorzeń neurologicznych zalicza się zarówno choroby centralnego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego), jak również choroby nerwów obwodowych.

Choroby układu nerwowego mogą się rozwijać jako schorzenia pierwotne (wywołane wadami rozwojowymi) lub wtórne (towarzyszące innym schorzeniom, których ognisko pierwotne niejednokrotnie mieści się poza układem nerwowym).

Konsultacje neurologiczne konieczne są również w sytuacjach zaburzeń zachowania. Dzięki diagnozie neurologicznej oraz współpracy neurologa i psychiatry określa się przyczyny wystąpienia określonych trudności i diagnozuje – czy są one wynikiem schorzeń uszkadzających układ nerwowy (domena neurologa), czy biochemicznych zaburzeń funkcjonowania mózgu (domena psychiatry).

W naszej poradni przyjmujemy pacjentów z chorobami i zaburzeniami rozwoju obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Specjaliści neurologii pracujący w naszej poradni, posiadają  duże doświadczenie kliniczne, zajmują się dziećmi  i nastolatkami, służą poradą i wskazówkami dla rodziców lub opiekunów.

Na miejscu wykonujemy następujące badania:

 • EMG (elektromiografia),
 • EEG (elektroencefalografia),
 • USG tętnic szyjnych,
 • badania laboratoryjne.

Ponadto zapewniamy szeroki zakres badań diagnostycznych we współpracujących z nami ośrodkach:

 • tomografii komputerowej (TK),
 • rezonansu magnetycznego (NMR).

W razie potrzeby kierujemy pacjentów na konsultacje specjalistyczne u współpracujących z nami specjalistów-okulistów, psychiatrów, internistów, kardiologów, reumatologów i wielu innych.

Współpracujemy z psychologiem, neurologopedą oraz zapewniamy usługi rehabilitacyjne.

Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad z rodzicem dotyczący przebytych chorób i rozwoju dziecka (także podczas ciąży). W okresie noworodkowym i niemowlęcym badanie neurologiczne opiera się na dokładnej obserwacji dziecka, jego twarzy, ułożenia, ruchów i wydawanych przez niego dźwięków, a także odruchów na bodźce zewnętrzne.

Dzieciom do 1-go roku życia, lekarz podczas wizyty może wykonać USG przezciemiączkowe. Jest to badanie bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

 • wypisy ze szpitala,
 • wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych,
 • książeczkę zdrowia dziecka,
 • spis wszystkich przyjmowanych leków.

W ramach PORADNI NEUROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

 • dr n. med Arkadiusz Bieleninik

 • lek. Magdalena Miedzińska

dr n. med Arkadiusz Bieleninik

neurolog dziecięcy, specjalista chorób dzieci

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ukończył Pomorską Akademię Medyczną w 1995 roku. Uzyskał tytułu specjalisty pediatry i podjął pracę jako w Klinice Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych, Kardiologii Dziecięcej Wieku Rozwojowego.

Od 2007 jest zatrudniony w Oddziale Pediatryczno-Noworodkowym. Od 2008 odbywał staże z neurologii dziecięcej w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej oraz Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego w Poznaniu.

Odbył liczne kursy i szkolenia organizowane przez CMKP oraz kurs USG pediatryczny podstawowy w Poznaniu.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

lek. Magdalena Miedzińska

specjalista neurolog, specjalista chorób dzieci

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ukończyła Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2006 roku. Początkowo pracowała w Oddziale Dziecięcym Obserwacyjno – Zakaźnym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Tytuł specjalisty w zakresie pediatrii uzyskała w 2014 roku. Następnie zawodowo związana z Oddziałem Klinicznym Neurologii Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Egzamin specjalizacyjny w dziedzinie neurologii dziecięcej zdała w 2019. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej.

Swoją wiedzę poszerza na bieżąco uczestnicząc w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach, kursach oraz śledząc literaturę naukową.

W wolnych chwilach wraz z rodziną wędruje po górach, czyta kryminały.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med Arkadiusz Bieleninik 09:00 – 19:20

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...