PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

Nasza Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się zaburzeniami oraz leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego (rozpoznawanie i leczenie zaburzeń funkcji gruczołów dokrewnych, wydzielających hormony). W ramach Poradni jest dokonywana diagnostyka i leczenie schorzeń tarczycy, przysadki, nadnerczy, osteoporozy, otyłości i zaburzeń lipidowych.

Lekarz endokrynolog zajmuje się zarówno diagnozą, jak i prowadzeniem leczenia zaburzeń endokrynologicznych

Podczas konsultacji endokrynologicznej lekarz zbierze od pacjenta wszystkie informacje dotyczące dolegliwości, kolejno może zważyć pacjenta i zmierzyć, zbadać stetoskopem oraz zmierzyć ciśnienie. Lekarz w razie potrzeby przepiszę odpowiednie leki, zleci badania kontrolne i zaproponuje termin wizyty kontrolnej.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • wypisy ze szpitala,
  • badania obrazowe,
  • wyniki badań laboratoryjnych,
  • spis przyjmowanych leków.
poradnia endokrynologiczna

Jeśli pacjent nie posiada aktualnych wyników badań, EuroMedis można wykonać potrzebne badania krwi a także USG tarczycy, które lekarz wykonuje także na wizycie..

Badanie USG jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Pacjenci dorośli zgłaszający się na pierwszą wizytę do endokrynologa z problemem nadwagi, otyłości czy insulinoodporności powinni zabrać ze sobą wyniki badań: TSH, insuliny i glukozy na czczo, lipidogramu

Pacjenci zgłaszający się z problemem tarczycowym lub pacjentki w ciąży na pierwszą wizytę powinny zabrać wyniki badań: TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG

W ramach PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • Lek. Marek Przestalski

Lek. Marek Przestalski

specjalista endokrynolog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Studia medyczne ukończył w 2015 roku na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizację w dziedzinie endokrynologii odbył w Klinice Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych SPSK1 w Szczecinie. W trakcie pracy w Klinice pracował jako wykładowca prowadząc zajęcia ze studentami w języku polskim oraz angielskim.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach z zakresu endokrynologii oraz USG tarczycy.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Marek Przestalski – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Lek. Marek Przestalski 15:30 – 20:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...