Szczepienia przeciwko COVID-19 w Centrum Medycznym Euromedis

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drodzy Pacjenci!

Od 25.01, wg wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Centrum Medyczne EuroMedis rozpoczyna szczepienia przeciwko COVID-19 w pierszej kolejności osoby najbardziej narażone na zakażenie, które automatycznie mają wystawione e-skierowanie na Internetowym Koncie Pacjenta: https://pacjent.gov.pl/.

Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna.

Szczepieniami objęci zostali najpierw:

  • pracowników sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę)
  • pracowników domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej
  • personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Kolejne grupy objęte szczepieniem, które mogą zgłaszać się do naszej placówki, to:

  • osoby powyżej 80 roku życia – rozpoczęcie rejestracji od 15 stycznia
  • osoby powyżej 70 roku życia – rozpoczęcie rejestracji od 22 stycznia

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będzie pojawiała się informacja na bieżąco. Chętni mogą otrzymać powiadomienia o możliwości zaszczepienia się, więcej informacji na stronie:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Państwa etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), są 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Można to zrobić samemu lub może zapisu dokonać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL osoby do szczepienia oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer  przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo będziecie Państwo chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystacie z dostępnej wyszukiwarki i wskażecie dogodną datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie ponownie przyjdzie przypomnienie SMS-em o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcecie Państwo skorzystać z tego sposobu rejestracji, musicie posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie macie, prosimy o kontakt z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystanie ze wsparcia swojej przychodni.

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień 
Jeżeli chcecie Państwo zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktujcie się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

W wybranym przez Państwa punkcie szczepień nie ma dogodnego terminu? Prosimy o kontakt na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą  znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Państwa, z terminem, który będzie pasował.

W przypadku wyboru naszego Centrum Medycznego EuroMedis prosimy o rejestrację telefoniczną.

ZADZWOŃ I ZAREJESTRUJ SIĘ NA SZCZEPIENIE

Dokumenty do pobrania dla Pacjenta:

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
Oświadczenie osoby do szczepienia przeciwko COVID-19
Ulotka informacyjna dla Pacjenta odnośnie szczepienia przeciwko COVID-19
Charakterystyka produktu leczniczego

styczeń, 2021

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...