PORADNIA UROLOGICZNA

W Poradni Urologicznej diagnozowane i leczone są schorzenia układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn, m.in. takie jak: nietrzymanie moczu, infekcje dróg moczowych, krótkie wędzidełko, wodniak jądra, stulejka, zapalenie prostaty, żylaki powrózka nasiennego, choroby nerek, nowotwory układu moczowego, prostaty i jąder, kamica układu moczowego, łagodny rozrost gruczołu krokowego.

Podczas konsultacji urologicznej lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem o jego dolegliwościach lub innych przyczynach, z którymi się zgłosił. Następnie przeprowadza badanie fizykalne w celu wykluczenia problemów z prostatą u mężczyzn – badanie per rectum.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • spis przyjmowanych leków,
  • wypisy ze szpitala,
  • wynik badań obrazowych i laboratoryjnych.

Bardzo ważnym elementem jest zadbanie o higienę osobistą. Jeśli pacjent nie posiada aktualnych wyników badań lekarz podczas wizyty może wykonać USG urologiczne.

urolog

Na 2 godziny przed badaniem USG należy wypić dużą ilość wody niegazowanej (ok. 1-1,5l), tak aby na badanie stawić się z pełnym pęcherzem.

Badanie USG jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

W ramach PORADNI UROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • urolog szczecin

    dr n. med. Michał Soczawa

urolog szczecin

dr n. med. Michał Soczawa

specjalista urolog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jest lekarzem specjalistą urologiem (FEBU). Pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie operuje oraz przyjmuje pacjentów ambulatoryjnych. Jest wykładowcą na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych u kobiet i mężczyzn.

Swoje doświadczenie zdobył w czasie pracy zawodowej, staży zagranicznych i licznych kursów.

Jest autorem i współautorem wielu doniesień zjazdowych i artykułów w czasopismach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology).

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr n. med. Michał Soczawa 15:00 – 20:00 15:00 – 20:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...