O BADANIACH DIAGNOSTYCZNYCH

PUNKT POBRAŃ

W Diagnostyce EuroMedis oferujemy szeroki wybór badań laboratoryjnych, dostępnych również bez skierowania od lekarza.

Stosowanie w pełni zautomatyzowanego sprzętu oraz systemu zamkniętego do pobierania krwi, gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów laboratoryjnych i analiz medycznych. Wykwalifikowany personel zapewnia wysoką jakość wykonanych badań, a komputerowy system zabezpiecza sprawną i kompleksową obsługę.

WIĘCEJ INFORMACJI
pobór krwi szczecin

BADANIA USG

badanie USG szczecin

Badanie USG polega na zastosowaniu ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanych narządów.

W naszej placówce wykonywane jest USG: jamy brzusznej, tarczycy, Echo serca (USG serca), węzłów chłonnych, ślinianek, naczyniowe metodą Dopplera, jąder, przezciemiączkowe, tkanki powierzchownej.

WIĘCEJ INFORMACJI

BADANIA EEG

Elektroencefalografia (elektroencefalogram, EEG) to badanie, którego celem jest ocena bioelektrycznej czynności mózgu, a co za tym idzie – stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego. Elektroencefalogram jest pomocny w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki. Dzięki EEG można określić także rodzaj śpiączki i ocenić stan zdrowia chorych z guzami mózgu.

Badanie EEG jest rejestruje czynnościowe prądy mózgu człowieka. Pomaga ono zlokalizować proces chorobowy w konkretnym obszarze mózgu.

WIĘCEJ INFORMACJI
badanie EEG szczecin

BADANIA EKG

EKG szczecin

Elektrokardiografia (EKG) to metoda badania pracy serca za pomocą elektrokardiografu – specjalnego aparatu, który rejestruje prądy czynnościowe mięśnia sercowego.

Każdy skurcz serca wiąże się z wytwarzaniem przez nie prądu elektrycznego. Powstają one samoistnie – z określoną częstotliwością decydującą o pracy serca.

Elektrokardiogram wykonuje się w przypadku wystąpienia objawów, takich jak: ból w klatce piersiowej, kołatania serca, omdlenia, utraty przytomności, zasłabnięcia, zawroty głowy itp., nadciśnienie tętnicze. Elektrokardiografia jest wskazana także u osób: z rozrusznikiem serca, ponieważ pozwala monitorować jego funkcjonowanie, którzy przyjmują leki antyarytmiczne (aby ocenić skutki ich stosowania), z rozpoznaną arytmią.

W naszej placówce wykonywane jest badanie przesiewowe EKG z oceną ryzyka nagiej śmierci sercowej za pomocą BTL CARDIOPOINT SDS.

WIĘCEJ INFORMACJI

BADANIE HOLTERA

Badanie holterowskie wykonuje się w celu rejestracji czynności serca przez całą dobę, co pozwala kardiologowi na postawienie precyzyjnej diagnozy lub zlecenie odpowiedniego leczenia.

Wśród najczęstszych wskazań do badania Holtera wymienia się: zaburzenia rytmu serca, arytmia serca, wykluczenie lub potwierdzenie tzw. bloku serca, choroba niedokrwienna serca, konieczność sprawdzenia sprawności stymulatora serca, potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych w przypadkach omdleń, utraty przytomności i zawrotów głowy.

WIĘCEJ INFORMACJI
EKG szczecin

BADANIA EMG

badanie EMG szczecin

Elektromiografia jest rodzajem badania elektrofizjologicznego, w trakcie którego oceniane są funkcje mięśni oraz nerwów. EMG wykorzystuje się do diagnozowania chorób układu nerwowego oraz mięśniowego, a także ich leczenia.

Wskazaniami do badania EMG są symptomy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu mięśni lub nerwów. Przykładem mogą być pacjenci cierpiący na spastyczność (nadmiernie napinanie mięśni) spowodowaną niedotlenieniem mózgu, udarem, operacją kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy urazami nerwów, a także splotów nerwowych. Osoby, które miały kontuzję, również mogą dostać skierowanie na EMG, by na przykład sprawdzić stopień uszkodzenia układu nerwowo-mięśniowego.

WIĘCEJ INFORMACJI

PERYMETRIA STATYCZNA

Perymetria polega na badaniu pola widzenia pacjenta, wykonywana jest przy podejrzeniu chorób siatkówki oraz nerwu wzrokowego.

Pacjent podczas badania siedzi przy aparacie (polomierzu) i przy pomocy ręcznego przycisku sygnalizuje moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu – w przypadku perymetrii statycznej punkt ten pojawia się i znika. Każde oko badane jest oddzielnie.

WIĘCEJ INFORMACJI
perymetria statyczna szczecin

PRÓBA WYSIŁKOWA

ergospirometria szczecin

Próba wysiłkowa to inaczej badanie elektrokardiograficzne w czasie kontrolowanego wysiłku fizycznego.

Badanie wykonywane jest na bieżni bądź na rowerze stacjonarnym, w zależności od zaleceń lekarza oraz preferencji pacjenta, z ciągłą rejestracją EKG za pomocą elektrod przymocowanych do klatki piersiowej pacjenta. Bezpośredniej obserwacji podlega zapis EKG oraz ciśnienie tętnicze.

WIĘCEJ INFORMACJI

ERGOSPIROMETRIA

W naszej placówce wykonujemy badanie sprawności organizmu z pomocą PRÓBY VO2MAX.

Próba VO2MAX dostarcza obszernych informacji odnośnie przystosowania ciała do wysiłku fizycznego. Uzyskane dane mogą posłużyć lekarzowi do określenia poziomu aerobowej sprawności oraz do porównania z normami ustalonymi dla poszczególnych dyscyplin sportowych.

VO2MAX określa poziom aerobowej sprawności pacjenta. Im wyższa jego wartość, tym większa sprawność pacjenta.

WIĘCEJ INFORMACJI
ergospirometria szczecin

CO NOWEGO W ZAKRESIE BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH?

NAJNOWSZE ARTYKUŁY O ZDROWIU

  • poradnia endokrynologiczna szczecin

USG tarczycy – czy warto wykonywać?

Tarczyca to gruczoł zlokalizowany w przedniej przestrzeni szyi. Ten niewielki narząd zbudowany z dwóch płatów połączonych cieśnią pełni niezwykle ważną [...]

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

NAJNOWSZE FILMY O ZDROWIU

Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta – krok po kroku

WIĘCEJ FILMÓW

BIEŻĄCE INFORMACJE

WIĘCEJ INFORMACJI
Wczytywanie...