PEDIATRZY PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ POZ POMORZANY

PEDIATRZY POZ Pomorzany sprawują opiekę medyczną nad wszystkimi dziećmi w rodzinie. Na co dzień mogą sami stawiać diagnozę, w bardziej skomplikowanych przypadkach kierują najmłodszych pacjentów do lekarzy specjalistów.

Pediatrzy POZ Pomorzany nie tylko diagnozują i leczą różne schorzenia, ale również monitoruje rozwój dziecka i dbają o profilaktykę u małych pacjentów.

Nasi pediatrzy odznaczają się wszechstronną wiedzą z zakresu wielu dziedzin medycyny. Nie tylko leczą przeziębienia i choroby wieku dziecięcego, ale również wykonują badania diagnostyczne i kontrolne, dzięki którym może monitorować rozwój dziecka zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Potrafią rozpoznać zaburzenia rozwojowe u dziecka oraz mają kwalifikacje, by udzielać porad w zakresie opieki zdrowotnej nad dzieckiem. Pilnują również kalendarza szczepień i w porozumieniu z rodzicami decydują o tym, czy dziecko się do szczepienia kwalifikuje.

pediatra nfz szczecin

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • dotychczasową dokumentację medyczną,
  • książeczkę zdrowia dziecka,
  • historię szczepień,
  • listę aktualnie przyjmowanych leków.

W naszym centrum  pediatrzy posiadają również specjalizacje z różnych innych obszarów medycyny, co pozwala na kompleksową opiekę nad małym pacjentem.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej POZ POMORZANY przyjmują pediatrzy:

  • pediatra

    lek. Anna Ratajczak

  • lek. Marzena Świerczyńska

pediatra

lek. Anna Ratajczak

specjalista chorób dzieci

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista chorób dzieci (pediatra). Od 2006 pracowała pediatrii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W ramach Poradni Pediatrycznej stara się sprawować kompleksową opiekę nad dziećmi już od pierwszych dni życia. Prowadzi także własną stronę internetową (www.annaratajczak.pl), gdzie przybliża rodzicom tematy związane z dietą, szczepieniami oraz najczęstszymi problemami zdrowotnymi wieku dziecięcego.

Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem i koordynowaniem badań klinicznych. Posiada aktualne szkolenie z zakresu GCP. Uczestniczyła w licznych audytach wewnętrznych oraz inspekcji FDA.

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Anna Ratajczak – ZnanyLekarz.pl

lek. Marzena Świerczyńska

specjalista chorób dzieci

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Wydziału Lekarskie Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2009 roku.

Tytuł specjalisty w zakresie pediatrii uzyskała w 2017 roku.

Dzięki szkoleniu specjalizacyjnemu w dziedzinie pediatrii odbytemu w SP ZOZ Zdroje w Oddziale Gastrologii i Reumatologii Dziecięcej uzyskała wiedzę z zakresu pediatrii ogólnej, chorób narządu ruchu, a także chorób przewodu pokarmowego. Pracowała również z pacjentami z zaburzeniami wieku niemowlęcego jak: ulewania, zaparcia, kolki czy braki przyrostu masy ciała.

Od 2018 r. przyjmuje dzieci chore i zdrowe, w różnym wieku, zyskując doświadczenie z zakresu opieki POZ.

Systematycznie dokształca się poprzez udział w sympozjach i konferencjach lokalnych i wyjazdowych, kursach, lekturę fachowych publikacji.

Prywatnie mężatka, mama dwóch córek (2 i 7 lat).

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Marzena Świerczyńska – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr n. med. Anna Ratajczak 08:00 – 13:00 13:00 – 18:00 08:00 – 13:00 08:00 – 13:00 08:00 – 13:00
Lek. Marzena Świerczyńska 13:00 – 17:00 13:00 – 18:00

*WD – wizyty domowe, TEL – konsultacje telefoniczne, DZCH – dzieci chore, DZZ – dzieci zdrowe

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...