PORADNIA DIABETOLOGICZNA

W naszej Poradni Diabetologicznej udzielana jest fachowa pomoc z zakresu gospodarki węglowodanowej w ustroju oraz związanymi z nią chorobami metabolicznymi.

Nasi lekarze diabetolodzy rozpoznają i leczą cukrzycę, stany przedcukrzycowe i związane z nimi choroby metaboliczne. Dodatkowo podejmują działania edukacyjne i profilaktyczne dotyczące tych schorzeń. Podczas konsultacji z naszym specjalistą pacjent dowie się szczegółowo, na czym polega leczenie cukrzycy oraz w jaki sposób można próbować zapobiec jej wystąpieniu.

Do poradni powinny zgłaszać się osoby w nagłych sytuacjach, związanych z wystąpieniem ciężkich zaburzeń gospodarki węglowodanowej w ustroju, czyli hipoglikemii lub hiperglikemii.

Nasza poradnia zajmuje się także leczeniem otyłości, będącej wynikiem przebytych chorób lub uwarunkowań genetycznych, i związanej z nią dolegliwości zdrowotnych

W poradni wykonywane są specjalistyczne badania, oraz diagnostyka leczenie nadciśnienia tętniczego, podwyższonych wartości cholesterolu ii trójglicerydów itp. W przypadku rozszerzonej diagnostyki, nasi diabetolodzy konsultują się z innymi specjalistami w placówce.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • obecnie posiadaną dokumentację medyczna,
  • listę przyjmowanych leków – to podstawa.

W ramach PORADNI DIABETOLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

specjalista diabetolog, specjalista nefrolog

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunkt w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PUM. W toku studiów na Wydziale Lekarskim PAM w Szczecinie dwukrotnie nagrodzona stypendium Ministra Zdrowia.

Pracę doktorską obroniła w PAM w 2003 r. W 2007 r. otrzymała nagrodę- medal Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w dziedzinie nefrologii i transplantologii. Specjalistka chorób wewnętrznych od 2005 roku, chorób nerek od 2009 roku, transplantologii klinicznej od 2013 r oraz diabetologii od 2019 r. Pracę habilitacyjną obroniła w 2014r.

W 2019 roku została wyróżniona I-szym miejscem w Plebiscycie Osobowość Roku głosu Szczecińskiego w kategorii Nauka.

Jest autorką i współautorką ponad 80 prac opublikowanych w renomowanych i impaktowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. : Transplantation Proceedings, Diabetes, Annales of Transplantation, Nephrology Dialysis Transplantation, Pharmacological Reports Online.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań zawodowych są nowe technologie w diabetologii, leczenie cukrzycy ciężarnych, otyłości i zaburzeń lipidowych oraz ultrasonografia w chorobach nerek.

Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie od 2 kadencji. Pod jej kierownictwem powstały dwie prace magisterskie z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej oraz praca doktorska z dziedziny medycyny. Aktualnie jest promotorem 4 prac doktorskich oraz kierownikiem specjalizacji z nefrologii i transplantologii klinicznej dwojga lekarzy. Była recenzentem 3 prac magisterskich, 4 prac doktorskich oraz 1 pracy habilitacyjnej.

Brała udział w wielu badaniach klinicznych 3 i 4 fazy jako współbadacz, koordynator i główny badacz.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie ma dwóch synów: Jakuba i Leonarda. Interesuje się sportem, fotografia, muzyką, kinem oraz językami obcymi.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 
ZAREJESTRUJ TELEPORADĘ ONLINE

 

Karolina Helena Kędzierska-Kapuza – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza 14:00 – 18:20 14:00 – 15:40

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...