PORADNIA DIABETOLOGICZNA

W naszej Poradni Diabetologicznej udzielana jest fachowa pomoc z zakresu gospodarki węglowodanowej w ustroju oraz związanymi z nią chorobami metabolicznymi.

Nasi lekarze diabetolodzy rozpoznają i leczą cukrzycę, stany przedcukrzycowe i związane z nimi choroby metaboliczne. Dodatkowo podejmują działania edukacyjne i profilaktyczne dotyczące tych schorzeń. Podczas konsultacji z naszym specjalistą pacjent dowie się szczegółowo, na czym polega leczenie cukrzycy oraz w jaki sposób można próbować zapobiec jej wystąpieniu.

Do poradni powinny zgłaszać się osoby w nagłych sytuacjach, związanych z wystąpieniem ciężkich zaburzeń gospodarki węglowodanowej w ustroju, czyli hipoglikemii lub hiperglikemii.

Nasza poradnia zajmuje się także leczeniem otyłości, będącej wynikiem przebytych chorób lub uwarunkowań genetycznych, i związanej z nią dolegliwości zdrowotnych

W poradni wykonywane są specjalistyczne badania, oraz diagnostyka leczenie nadciśnienia tętniczego, podwyższonych wartości cholesterolu ii trójglicerydów itp. W przypadku rozszerzonej diagnostyki, nasi diabetolodzy konsultują się z innymi specjalistami w placówce.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • obecnie posiadaną dokumentację medyczna,
  • listę przyjmowanych leków – to podstawa.

W ramach PORADNI DIABETOLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

specjalista diabetolog, specjalista nefrolog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunkt w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PUM. W toku studiów na Wydziale Lekarskim PAM w Szczecinie dwukrotnie nagrodzona stypendium Ministra Zdrowia.

Pracę doktorską obroniła w PAM w 2003 r. W 2007 r. otrzymała nagrodę- medal Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w dziedzinie nefrologii i transplantologii. Specjalistka chorób wewnętrznych od 2005 roku, chorób nerek od 2009 roku, transplantologii klinicznej od 2013 r oraz diabetologii od 2019 r. Pracę habilitacyjną obroniła w 2014r.

W 2019 roku została wyróżniona I-szym miejscem w Plebiscycie Osobowość Roku głosu Szczecińskiego w kategorii Nauka.

Jest autorką i współautorką ponad 80 prac opublikowanych w renomowanych i impaktowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. : Transplantation Proceedings, Diabetes, Annales of Transplantation, Nephrology Dialysis Transplantation, Pharmacological Reports Online.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań zawodowych są nowe technologie w diabetologii, leczenie cukrzycy ciężarnych, otyłości i zaburzeń lipidowych oraz ultrasonografia w chorobach nerek.

Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie od 2 kadencji. Pod jej kierownictwem powstały dwie prace magisterskie z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej oraz praca doktorska z dziedziny medycyny. Aktualnie jest promotorem 4 prac doktorskich oraz kierownikiem specjalizacji z nefrologii i transplantologii klinicznej dwojga lekarzy. Była recenzentem 3 prac magisterskich, 4 prac doktorskich oraz 1 pracy habilitacyjnej.

Brała udział w wielu badaniach klinicznych 3 i 4 fazy jako współbadacz, koordynator i główny badacz.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie ma dwóch synów: Jakuba i Leonarda. Interesuje się sportem, fotografia, muzyką, kinem oraz językami obcymi.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 
ZAREJESTRUJ TELEPORADĘ ONLINE

 

Karolina Helena Kędzierska-Kapuza – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza 14:00 – 18:20 14:00 – 15:40

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...