TERAPIA PAR dla osób chcących odbudować bliskie relacje w związku

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

terapia par szczecin

Jeśli w waszym związku brakuje czułości i bliskości, czujecie się niezrozumiani, każda wasz rozmowa kończy się kłótnią lub wręcz przeciwnie, przestaliście ze sobą rozmawiać ii żyjecie obok siebie – to najwyższy czas, aby zgłosić się do specjalisty i podarować sobie nawzajem nową jakość wspólnego życia.

Wierzymy, że kryzys jest szansą na rozwój a zaangażowanie ze strony obojga partnerów jest w stanie uratować każdą relację.

Dlatego już od listopada, zapraszamy chętne Pary do Centrum Medycznym EuroMedis na spotkania z psychologiem.

W trakcie ustalonych spotkań, doświadczony terapeuta będzie towarzyszył Państwu w odkrywaniu przyczyn kryzysu, a następnie w odbudowywaniu relacji na zasadach odpowiadających obojgu partnerom.

.

Terapia par to wspólna praca polegająca na odbudowaniu lub stworzeniu na nowo dobrej, satysfakcjonującej i bezpośredniej relacji dla obojga partnerów. Głównym celem terapii jest odkrycie przyczyn kryzysu w związku, wypracowanie nowych sposobów komunikacji oraz wyposażenie partnerów w skuteczne narzędzia samopomocy, które pozwolą na samodzielne radzenie sobie z problemami w przyszłości.

Kiedy warto zgłosić się na terapię par?

 • kiedy odczuwacie trudność w wyrażaniu emocji i swoich potrzeb w kontakcie z partnerem,
 • kiedy dostrzegacie trudności we wzajemnej bliskości,
 • kiedy w Waszym związku nie dochodzi do rozwiązywania konfliktów w taki sposób, który akceptują obie strony,
 • kiedy odczuwacie, że spada wzajemne zaangażowanie w utrzymywanie bliskiej relacji z partnerem,
 • kiedy odczuwacie, że komunikacja pomiędzy Wami nie jest efektywna,
 • kiedy doświadczacie wzajemnego oceniania i oskarżania,
 • kiedy brakuje Wam wzajemnego zaufania,
 • kiedy doświadczyliście znaczących zmian w Waszej relacji i nie czerpiecie już dostatecznej satysfakcji z bycia razem na co dzień.

Co można zyskać?

 • czas i przestrzeń na wyrażenie własnych potrzeb i oczekiwań wobec partnera,
 • poszerzenie wiedzy i świadomości na temat oczekiwań partnera,
 • kształtowanie umiejętności konstruktywnej, otwartej komunikacji z partnerem,
 • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów w związku,
 • większą bliskość satysfakcję z bycia w aktualnej relacji.

TERAPIĘ PAR prowadzi mgr Agata Zapała – psycholog

 • psycholog

  mgr Agata Zapała

psycholog

mgr Agata Zapała

psycholog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Psychologii oraz Pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest psychologiem z doświadczeniem w pracy z dorosłymi pacjentami, jak i z młodzieżą (z pacjentami w różnym wieku). Dzięki temu, że swój warsztat psychologiczny szlifowała w pracy z dziećmi jako psycholog szkolny, zdobyła także cenną umiejętność skutecznej diagnozy i rozwiązywania problemów dzieci w szczególnie istotnym czasie dla ich emocjonalnego rozwoju.

Aktualnie zajmuje się przede wszystkim wielowymiarowym wsparciem psychologicznym dorosłych i młodzieży w Poradni Zdrowia Psychicznego, a także diagnozą psychologiczną (m. in. diagnozą neuropsychologiczną, diagnozą inteligencji, diagnozą osobowości, diagnozą predyspozycji zawodowych).

W swojej pracy koncentruje się na pomaganiu pacjentom będącym w kryzysie lub zgłaszającym trudności w poradzeniu sobie w aktualnej sytuacji życiowej, borykającym się z problemami emocjonalnymi, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach z bliskimi osobami czy trudnościami w obszarze zawodowym.

Pracuje także z pacjentami będącymi w żałobie, przeżywającymi traumę czy zmagającymi się z chorobami somatycznymi (np. z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, naczyniowymi, dermatologicznymi). Na co dzień zajmuje się też terapią zaburzeń pamięci (pracując m. in. z pacjentami z Chorobą Alzheimera) oraz współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych, dzięki czemu, ma możliwość poznawania nowatorskich metod terapeutycznych. Prowadzi grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć oraz warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.

Dodatkowo organizuje i prowadzi wykłady, warsztaty i treningi o bogatej tematyce, które dotykają takich obszarów jak: komunikacja w związku partnerskim,  radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie ze złością, uważność i skuteczna relaksacja, wspomaganie rodziców i nauczycieli w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w rozwoju (Autyzm, Zespół Aspergera, ADHD).

W swojej pracy zawodowej kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu źródeł trudności, szukaniu zasobów i wzmacnianiu potencjału, w taki sposób, aby pacjent mógł funkcjonować niezależnie, w sposób dający satysfakcję.

Prowadzi stronę: facebook.com/PsychologAgataZapala

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ

listopad, 2019

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...