PORADNIA NEFROLOGICZNA

Nasza Poradnia Nefrologiczna zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób nerek i nadciśnienia tętniczego, zapobieganiem powikłaniom nerkowym w przebiegu innych chorób, leczeniem niedokrwistości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego u pacjentów z niewydolnością nerek, leczeniem chorób nerek w okresie wydolności i ich niewydolności, ustalaniem wskazań do leczenia szpitalnego, kontynuacją leczenia po zakończonej hospitalizacji.

Możliwości diagnostyczne w ramach naszej poradni obejmują wykonywanie niezbędnych badań dla postawienia, rozpoznania, ustalenia i monitorowania leczenia.

W poradni przyjmują doświadczeni specjaliści, stosujący nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze.

Na pierwszą wizytę pacjent powinien przynieść:

  • całą dokumentację medyczną dotyczącą  przeszłości chorobowej, nie tylko związanej z aktualnymi dolegliwościami,
  • ew. wypisy ze szpitala,
  • wcześniejsze wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych,
  • spis przyjmowanych leków.

Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na szybsze postawienie rozpoznania oraz lepsze zaplanowanie dalszego postępowania diagnostyczno-leczniczego.

W ramach PORADNI NEFROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

specjalista diabetolog, specjalista nefrolog

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunkt w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PUM. W toku studiów na Wydziale Lekarskim PAM w Szczecinie dwukrotnie nagrodzona stypendium Ministra Zdrowia.

Pracę doktorską obroniła w PAM w 2003 r. W 2007 r. otrzymała nagrodę- medal Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w dziedzinie nefrologii i transplantologii. Specjalistka chorób wewnętrznych od 2005 roku, chorób nerek od 2009 roku, transplantologii klinicznej od 2013 r oraz diabetologii od 2019 r. Pracę habilitacyjną obroniła w 2014r.

W 2019 roku została wyróżniona I-szym miejscem w Plebiscycie Osobowość Roku głosu Szczecińskiego w kategorii Nauka.

Jest autorką i współautorką ponad 80 prac opublikowanych w renomowanych i impaktowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. : Transplantation Proceedings, Diabetes, Annales of Transplantation, Nephrology Dialysis Transplantation, Pharmacological Reports Online.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań zawodowych są nowe technologie w diabetologii, leczenie cukrzycy ciężarnych, otyłości i zaburzeń lipidowych oraz ultrasonografia w chorobach nerek.

Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie od 2 kadencji. Pod jej kierownictwem powstały dwie prace magisterskie z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej oraz praca doktorska z dziedziny medycyny. Aktualnie jest promotorem 4 prac doktorskich oraz kierownikiem specjalizacji z nefrologii i transplantologii klinicznej dwojga lekarzy. Była recenzentem 3 prac magisterskich, 4 prac doktorskich oraz 1 pracy habilitacyjnej.

Brała udział w wielu badaniach klinicznych 3 i 4 fazy jako współbadacz, koordynator i główny badacz.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie ma dwóch synów: Jakuba i Leonarda. Interesuje się sportem, fotografia, muzyką, kinem oraz językami obcymi.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 
ZAREJESTRUJ TELEPORADĘ ONLINE

 

Karolina Helena Kędzierska-Kapuza – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza 14:00 – 18:20 14:00 – 15:40

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...