PERSONEL MEDYCZNY I POZA MEDYCZNY EUROMEDIS
-
dr n. med. Anna Żakowska-Żych
-
Lek. Hanna Gorczyńska
-
lek. Michał Gębka
-
lek. Kinga Kubiak
-
prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski
-
dr n. med. Marcin Ratajczak
-
lek. Patrycja Sendorek
-
lek. Marcin Siedlecki
-
dr n. med. Aneta Wódecka
-
dr n. med. Iwona Zawada
-
lek. Joanna Adamiak
-
lek. Anna Piwowarczyk-Flis
-
dr n. med. Grzegorz Bosy
-
lek. Adam Łopuszko
-
dr n. med. Anna Ratajczak

dr n. med. Anna Żakowska-Żych
specjalista nefrolog dziecięcy
Początkowo związana zawodowo z Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SPSK nr 1 w Szczecinie.
Egzamin specjalizacyjny z Pediatrii zdała w 2012 roku. Od tego czasu pracuję w SPS ZOZ Zdroje, aktualnie w Klinice Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć.
W 2015 roku uzyskała tytuł dr n. med. z zakresu nefrologii dziecięcej. Od 2017 roku posiada specjalizację z Nefrologii Dziecięcej.
Na co dzień zajmuje się pacjentami leczonymi stacjonarnie w Oddziale Nefrologii oraz pacjentami Poradni Nefrologicznej dla Dzieci.

Lek. Hanna Gorczyńska
specjalista okulista
Początkowo związana zawodowo z Kliniką Okulistyki w Szczecinie oraz Szpitalem Wojskowym w Szczecinie a także z przychodniami rejonowymi. W 2000 roku rozpoczęła indywidualną praktykę lekarską, którą kontynuuje do dziś.
Uczestniczka licznych kursów oraz szkoleń z zakresu okulistyki dzieci i dorosłych. Posiada długoletnie doświadczanie i oferuje konsultacje w zakresie okulistyki oraz wykonywania drobnych zabiegów.

lek. Michał Gębka
radiolog
Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR).
Od 2019 pracownik w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej SPSK1 w Szczecinie, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.
Swoją wiedzę i umiejętności poszerza podczas prowadzenia prac badawczych w ramach Studium Doktoranckiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach z zakresu radiologii.”

lek. Kinga Kubiak
radiolog

prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski
specjalista neurolog
Uczestnik europejskich i światowych zjazdów naukowych. Wykładowca licznych krajowych zjazdów i konferencji naukowych. Jest autorem ponad 50 artykułów w czasopismach recenzowanych krajowych i zagranicznych oraz ponad 70 streszczeń i doniesień zjazdowych (w tym 14 w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej).
Redaktor książki pt. Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego, która ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Termedia. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych

dr n. med. Marcin Ratajczak
specjalista neurolog
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu badań klinicznych. Aktualnie dyrektor działu badań klinicznych Centrum Medycznego EuroMedis.
Posiada certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej umożliwiający wykonywanie USG tętnic domózgowych, zewnątrzczaszkowych, przezczaszkowej ultrasonografii doplerowskiej i dupleksowej. Prywatnie tata Tymka i Mateusza.

lek. Patrycja Sendorek
specjalista neurolog
Zainteresowana szczególnie neuropsychologią, wpływem emocji i umysłu na choroby i proces zdrowienia.
W wolnym czasie oddaje się pasjom kulinarnym, lekturom, jodze i rodzinie. Posługuje się językiem migowym. Mężatka, ma córeczkę.

lek. Marcin Siedlecki
neurolog
Samodzielną praktykę lekarską rozpoczął w 2005 roku, a w następnym roku zdobył uprawnienia do badań EMG (elektromiografia).
Doświadczenie zdobywał później na kolejnym szpitalnym oddziale neurologii, tym razem w Szczecinie, w szpitalu MSWiA, gdzie pracę rozpoczął w 2010 roku. Ponadto od początku swojej lekarskiej działalności, uczestniczył w wielu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.
W życiu prywatnym jest zapalonym biegaczem, półmaratończykiem, a także odtwórcą średniowiecznej historii rycerzy. Z lektur najchętniej sięga po fantastykę.

dr n. med. Aneta Wódecka
neurolog

dr n. med. Iwona Zawada
specjalista gastroenterolog
Od wielu lat poszerza swoją wiedzę w dziedzinie nieswoistych chorób zapalnych jelit. Doświadczenia w swojej dziedzinie zdobywa na zjazdach poświęconych tej tematyce oraz sympozjach krajowych i międzynarodowych.

lek. Joanna Adamiak
specjalista psychiatra
Od 2014 intensywnie związana z leczeniem ambulatoryjnym. W każdym miesiącu konsultuje kilkudziesięciu pacjentów z różnymi problemami zdrowia psychicznego.
Współpracuje z psychologami, psychoterapeutami, jak również lekarzami innych specjalności. Całościowo patrzy na pacjenta i jego dolegliwości.
Swoją wiedzę poszerza biorąc udział w konferencjach psychiatrycznych
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

lek. Anna Piwowarczyk-Flis
psychiatra
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stale zdobywa wiedzę i doświadczenie biorąc udział w szkoleniach, kursach i konferencjach zarówno polskich jak i zagranicznych.
W czasie wolnym uwielbia podróżować i jeździć na nartach.

dr n. med. Grzegorz Bosy
psychiatra

lek. Adam Łopuszko
psychiatra
Szkolenie specjalizacyjne odbywa w Katedrze i Klinice Psychiatrii PUM w Szczecinie, gdzie pracuje na oddziale klinicznym całodobowym oraz Poradni Przyklinicznej.
Swoją wiedzę i umiejętności poszerza podczas prowadzenia prac badawczych w Studium Doktoranckim PUM w Szczecinie.
Ukończył kurs zastosowania Technik Terapii Poznawczo-Behawioralnych.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Prywatnie mąż i ojciec, w wolnym czasie pasjonat gór i pieszych wędrówek.

dr n. med. Anna Ratajczak
specjalista chorób dzieci
W ramach Poradni Pediatrycznej stara się sprawować kompleksową opiekę nad dziećmi już od pierwszych dni życia. Prowadzi także własną stronę internetową (www.annaratajczak.pl), gdzie przybliża rodzicom tematy związane z dietą, szczepieniami oraz najczęstszymi problemami zdrowotnymi wieku dziecięcego.
Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem i koordynowaniem badań klinicznych. Posiada aktualne szkolenie z zakresu GCP. Uczestniczyła w licznych audytach wewnętrznych oraz inspekcji FDA.