Rozbudowa Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci

centrum medyczne szczecin

Cenrtum Medyczene EurmoMedis z myślą o aktywnych seniorach i osobach starszych, wymagających ciągłej opieki, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem, postanowiło poszerzyć obszar funkcjonowania Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci na terenie swojej placówki. W tym celu zostanie rozbudowany istniejący już obiekt o nowe powierzchnie, służące opiece zdrowotnej.

Rozpoczęcie prac modernizacyjnych nastąpiło w czerwcu bieżącego roku, planowane zakończenie prac i otwarcie nowej siedziby Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci przypada na styczeń 2020 roku.

.

Ok. 600 m2 nowej powierzchni zostanie przeznaczone głównie na miejsce przebywania dla osób starszych, które pod opieką będą spędzać dzień razem i z innymi osobami.

Obszar parteru, gdzie będzie znajdował się Ośrodek Terapii Zaburzeń Pamięci.

Na parterze, w ośrodku, będę funkcjonowały:

  • sale OTZP – wykorzystywane do zajęć w grupach 6-10 osobowych, np. ćwiczeń pamięci,
  • przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym, stołem do wspólnych posiłków i zajęć w grupach oraz strefą wypoczynkową z podręczną biblioteczką,
  • wypoczywania służąca do wypoczynku i relaksu, wyposażona w fotele obrotowe, umożliwiające przyjęcie pozycji półleżącej, gdzie będzie można wypocząć oraz oglądać telewizję,
  • komfortowe łazienki, umożliwiające umycie się i przebranie,
  • zespół szatni przystosowany do osób niepełnosprawnych, przewidziany na 36-48 osób,
  • poczekalnię, specjalnie przystosowaną dla osób odbierających seniorów, pełniąca również funkcję szatni,
  • wydzielone pomieszczenia dla obsługi i pracowników Ośrodka, tak aby nie zaburzać dziennego rytmu pobytu seniorów.

Na piętrze, będzie dostępnych 11 nowocześnie wyposażonych gabinetów lekarskich, w których będą przyjmowani pacjenci przez specjalistów Centrum Medycznego EuroMedis.

Do nowego budynku Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci będzie przylegał ogród o powierzchni 300 m2, gdzie seniorzy będą mogli spędzać czas wypoczywając na słońcu bądź w cieniu drzew a także prowadząc aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

czerwiec, 2019

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...