Wizyta profesora Claude Wischik w Centrum EM

alzheimer szczecin

Miło nam poinformować, że w dniu 9.09.2013 Ośrodek Badań Klinicznych Euromedis Sp. z o.o. odwiedził pochodzący z Australii prof. Claude Wischik. Ten światowej sławy naukowiec, profesor gerontologii i psychiatrii wieku podeszłego Uniwersytetu w Aberdeen (Szkocja), kieruje pracami zespołu badawczego, którego działania skoncentrowane są na powstrzymaniu rozwoju choroby Alzheimera.

Lek zsyntetyzowany w laboratoriach kierowanych przez prof. Wischika, o roboczej nazwie LMTXTM (druga generacja leku z grupy TAI – inhibitorów agregacji tau) uznany został za wysoce obiecujący w walce z tą chorobą przez specjalistów zajmujących się tym zagadnieniem na całym świecie. Jest to pierwszy preparat, którego działanie ukierunkowane jest na bezpośrednie działanie na nieprawidłowe struktury, które powstają w mózgu osób chorych na Chorobę Alzheimera i otępienie czołowo-skroniowe. Te nieprawidłowe struktury gromadzące się wewnątrz komórek nerwowych, zbudowane są z białka znanego jako „tau” i prowadzą do uszkodzenia neuronów związanych z koncentracją oraz pamięcią.
Dotychczasowe badania kliniczne II fazy z użyciem preparatu pierwszej generacji o nazwie rember® (poprzednika leku LMTXTM) wskazują na wysoką skuteczność leku, ocenioną jako 90% zmniejszenie progresji choroby Alzheimera w ciągu 2 lat. Ośrodek Badań Klinicznych Euromedis Sp. z o.o. jest zaangażowany w badania kliniczne III fazy nad lekiem, który zdaniem naukowców może istotnie spowolnić postęp otępienia w chorobie Alzheimera.

wrzesień, 2013

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...