POŁOŻNE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

POŁOŻNE POZ EuroMedis opiekują się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa  to noworodki do 2 miesiąca życia

Świadczenia gwarantowane położnej podstawowej opieki zdrowotnej obejmują wizytę realizowaną w warunkach ambulatoryjnych, w przypadkach uzasadnionych medycznie – w domu pacjentki, wizytę patronażową oraz profilaktyczną.

W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia pacjentki, świadczenie jest udzielane w dniu zgłoszenia; w pozostałych przypadkach wynikających z zakresu zadań położnej POZ, świadczenia są udzielane w terminie uzgodnionym z pacjentką.

Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są wykonywane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.

Wizyty profilaktyczne położnej POZ obejmują: rozpoznanie problemów zdrowotnych, a także zaplanowanie i realizację, w zakresie posiadanych kompetencji, świadczeń profilaktycznych oraz z zakresu promocji zdrowia, w tym prowadzenie edukacji kobiet w ciąży oraz w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowującej kobiety do porodu i rodzicielstwa.

Świadczenia położnej POZ obejmują:

  • Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa opiekę w formie wizyt odbywających się:
    – od 21 do 31 tygodnia ciąży – 1 raz w tygodniu (do 10 wizyt maksymalnie)
    – od 32 tyg. ciąży do porodu – 2 razy w tygodniu (do 16 wizyt maksymalnie)
  • Opiekę nad noworodkiem do ukończenia 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu – do 42 dnia po porodzie. NFZ finansuje do 6 wizyt patronażowych* u jednego noworodka.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej EuroMedis udzielają świadczeń położne:

  • dr n. o zdr. Marta Stanisz

dr n. o zdr. Marta Stanisz

położna

Absolwentka studiów I i II stopnia kierunku położnictwo oraz Studium Doktoranckiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W 2019 roku obroniła pracę doktorską uzyskując stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu.

Dotychczas zawodowo związana z SPSK2 i PUM w Szczecinie. Od ponad 7 lat sprawuje opiekę nad noworodkami i kobietami w każdym okresie ich życia, propagując rodzicielstwo bliskości.

Specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktorka masażu Shantala dla niemowląt. Ukończyła liczne kursy i szkolenia w tym: ROK noworodka, leczenie ran, pielęgniarstwo operacyjne dla położnych.

Prywatnie spełniona mama.

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Marta Stanisz 08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

*WD – wizyty domowe

Deklaracja wyboru POZ oraz położnej POZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...