POŁOŻNE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ POZ POMORZANY

POŁOŻNE POZ Pomorzany opiekują się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa  to noworodki do 2 miesiąca życia

Świadczenia gwarantowane położnej podstawowej opieki zdrowotnej obejmują wizytę realizowaną w warunkach ambulatoryjnych, w przypadkach uzasadnionych medycznie – w domu pacjentki, wizytę patronażową oraz profilaktyczną.

W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia pacjentki, świadczenie jest udzielane w dniu zgłoszenia; w pozostałych przypadkach wynikających z zakresu zadań położnej POZ, świadczenia są udzielane w terminie uzgodnionym z pacjentką.

Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są wykonywane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.

Wizyty profilaktyczne położnej POZ obejmują: rozpoznanie problemów zdrowotnych, a także zaplanowanie i realizację, w zakresie posiadanych kompetencji, świadczeń profilaktycznych oraz z zakresu promocji zdrowia, w tym prowadzenie edukacji kobiet w ciąży oraz w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowującej kobiety do porodu i rodzicielstwa.

Świadczenia położnej POZ obejmują:

  • Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa opiekę w formie wizyt odbywających się:
    – od 21 do 31 tygodnia
    – od 32 tyg. ciąży do porodu
  • Opiekę nad noworodkiem do ukończenia 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu – do 42 dnia po porodzie.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej POZ POMORZANY udzielają świadczeń położne:

  • mgr Agata Zakrzewska

  • Małgorzata Federczyk

mgr Agata Zakrzewska

położna

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie na kierunku Położnictwo – studia I stopnia, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie na kierunku Pedagogika – studia II stopnia oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – studia podyplomowe w zakresie edukacji okołoporodowej.

Ukończyła: kurs specjalistyczny szczepień ochronnych noworodka, kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kurs dokształcający pobierania rozmazów cytologicznych w skryningu raka szyjki macicy oraz kurs specjalistyczny RKO i RKO noworodka.

Posługuje się biegle językiem migowym. Napisała wiele artykułów do czasopism medycznych o poradnictwie położniczym dla głuchych kobiet.

Posiada kilkuletnie doświadczenie jako położna środowiskowa w Holandii, gdzie uczestniczyła w cudzie narodzin i roztaczała opiekę poporodową nad mamą i dzieckiem. Dlatego też w naszym placówce może nadal spełniać swoje marzenia o byciu położną środowiskową i rozwijać swoją pasję do zawodu. Prywatnie mama trójki dzieci.

Małgorzata Federczyk

położna

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.  W trakcie specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa.

Praktykę zdobywał na różnych oddziałach szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM, w tym na oddziale ginekologicznym, patologii ciąży oraz noworodkowym, gdzie miała okazję pielęgnować i opiekować się kobietami w najważniejszych momentach ich życia oraz zapewniać opiekę noworodkom od momentu ich przyjścia na świat.

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Agata Zakrzewska

Małgorzata Federczyk

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

08:00 – 16:00

16:00 – 18:00 WD*

*WD – wizyty domowe

Deklaracja wyboru POZ oraz położnej POZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...