PORADNIA NEUROLOGICZNA

Nasza Poradnia Neurologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego takich jak zaburzenia pamięci, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, bóle głowy, migrena, choroby nerwowo-mięśniowe, padaczki, schorzenia kręgosłupa, zespoły bólowe oraz inne schorzenia neurologiczne.

Na miejscu wykonujemy następujące badania:

 • EMG (elektromiografia),
 • EEG (elektroencefalografia),
 • USG tętnic szyjnych,
 • badania laboratoryjne.

Ponadto zapewniamy szeroki zakres badań diagnostycznych we współpracujących z nami ośrodkach:

 • tomografii komputerowej (TK),
 • rezonansu magnetycznego (NMR).

W razie potrzeby kierujemy pacjentów na konsultacje specjalistyczne u współpracujących z nami specjalistów-okulistów, psychiatrów, internistów, kardiologów, reumatologów i wielu innych.

Współpracujemy z psychologami oraz zapewniamy usługi rehabilitacyjne.

Prowadzimy autorski program terapii zaburzeń pamięci dla osób starszych.

Współpracujemy z psychologami oraz zapewniamy usługi rehabilitacyjne.

Prowadzimy autorski program terapii zaburzeń pamięci dla osób starszych.

Dbamy o zapewnienie kompleksowej opieki medycznej na najwyższym poziomie, oferując zachowanie jednolitych standardów medycznych w przyjaznej dla pacjenta atmosferze.

Zainteresowani pacjenci mają możliwość udziału w badaniach klinicznych.

Przyjmujemy pacjentów w ramach NFZ oraz porad prywatnych.

W ramach PORADNI NEUROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

 • prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski

 • lek. Marcin Ratajczak

 • lek. Patrycja Sendorek

 • lek. Marcin Siedlecki

 • dr n. med. Aneta Wódecka

prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski

neurolog

W latach 1978- 1999 adiunkt  Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 1987 r. prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Neurologiczną. Od 2008 roku Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki.

Uczestnik europejskich i światowych zjazdów naukowych. Wykładowca licznych krajowych zjazdów i konferencji naukowych.  Jest autorem ponad 50 artykułów w czasopismach recenzowanych krajowych i zagranicznych oraz ponad 70 streszczeń i doniesień zjazdowych (w tym 14 w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej).

Redaktor książki pt. Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego, która ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Termedia. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

lek. Marcin Ratajczak

neurolog

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, wcześniej związany zawodowo z Oddziałem Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oraz Kliniki Neurologii PUM. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. Współautor cyklu ćwiczeń usprawniających pamięć i inne procesy poznawcze oraz kilku poradników związanych z tematyką chorób otępiennych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu badań klinicznych. Aktualnie dyrektor działu badań klinicznych Centrum Medycznego EuroMedis.

Posiada certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej umożliwiający wykonywanie USG tętnic domózgowych, zewnątrzczaszkowych, przezczaszkowej ultrasonografii doplerowskiej i dupleksowej. Prywatnie tata Tymka i Mateusza.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

lek. Patrycja Sendorek

neurolog

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej. Od 2008 związana zawodowo z Oddziałem Neurologii SPWSZ. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

Zainteresowana szczególnie neuropsychologią, wpływem emocji i umysłu na choroby i proces zdrowienia.

W wolnym czasie oddaje się pasjom kulinarnym, lekturom, jodze i rodzinie. Posługuje się językiem migowym. Mężatka, ma córeczkę.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

lek. Marcin Siedlecki

neurolog

Dyplom lekarza otrzymał w 2001 na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Swoją drogę rozpoczął jako lekarz rodzinny w przychodni w Łobzie, a następnie rozpoczął specjalizację neurologii na szpitalnym oddziale w Gryficach. W tym czasie rozwijał też swoje zainteresowania w dziedzinie psychoanalizy – w 2004 roku ukończył kurs, dzięki któremu został psychoterapeutą psychoanalitycznym.

Samodzielną praktykę lekarską rozpoczął w 2005 roku, a w następnym roku zdobył uprawnienia do badań EMG (elektromiografia).

Doświadczenie zdobywał później na kolejnym szpitalnym oddziale neurologii, tym razem w Szczecinie, w szpitalu MSWiA, gdzie pracę rozpoczął w 2010 roku. Ponadto od początku swojej lekarskiej działalności, uczestniczył w wielu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.

W życiu prywatnym jest zapalonym biegaczem, półmaratończykiem, a także odtwórcą średniowiecznej historii rycerzy. Z lektur najchętniej sięga po fantastykę.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

dr n. med. Aneta Wódecka

neurolog

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr hab. n. med. prof. US Andrzej Potemkowski 08:00 – 12:00 NFZ
Lek. Marcin Ratajczak 15:00 – 20:00 NFZ 15:00 – 17:30
Lek. Patrycja Sendorek 08:00 – 12:00 NFZ 12:00 – 13:00 08:00 – 12:00 NFZ 12:00 – 13:00
Lek. Marcin Siedlecki 08:00 – 12:00 NFZ
15:00 – 17:00
Dr n. med. Aneta Wódecka 13:00 – 15:00 NFZ

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...