PSYCHOLODZY
-
prof. US dr hab. Agnieszka Samochowiec
-
dr n. hum. Magdalena Chęć
-
dr n. hum. Anna Sołtys
-
mgr Agata Zapała
-
mgr Malwina Prajwowska
-
mgr Emilia Bastrzyk
-
mgr Anna Iwińska
-
mgr Helena Astramowicz
-
mgr Agata Zaborska-Słotwińska
-
mgr Monika Cesarska
-
mgr Borys Piekarski

prof. US dr hab. Agnieszka Samochowiec
psychoterapeuta
W 2002 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie psychoterapii, Katedra Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W 2004 uzyskała II stopień w zakresie psychologii klinicznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
W 2009 zdobyła tytuł dr nauk med. z wyróżnieniem „cum laude” na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

dr n. hum. Magdalena Chęć
psycholog
Od 2001r. pracuje jako psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 4 w Szczecinie. Od 2011r. zatrudniona w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki Instytutu Psychologii (Uniwersytet Szczeciński) na stanowisku adiunkta.
Współautorka artykułów naukowych i prac badawczych prezentowanych na konferencjach naukowych.
Pracowała na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w ZOZ MSWiA. Brała udział w projektach współfinansowanych przez UE ( MOPR w ramach projektu “Aktywna Integracja”; Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna “Akademos” – projekty: “Jutro w Twoich rękach” oraz “Przystań na pracę”). Ukończyła wiele kursów w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci i dorosłych. Aktualnie w trakcie kursu “Rok z terapią poznawczo-behawioralną dzieci i młodzieży”.
Prywatnie mama 10-letniego Patryka i żona Łukasza. Interesuje się muzyką, tańcem (posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną “S”), a zimą lubi jeździć na snowboardzie.

dr n. hum. Anna Sołtys
psycholog
Studia psychologiczne ukończyła w 2005 roku w Warszawie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej o specjalności społeczna psychologia kliniczna. W 2020 roku zdobyła tytuł doktora nauk społecznych w zakresie psychologii.
Od 2005 roku w swojej pracy zawodowej zajmuje się problematyką cierpienia i śmierci. Doświadczenie praktyczne zdobywała w pracy w hospicjum z osobami dorosłymi i dziećmi. Prowadziła również grupy wsparcia w Akademii Walki z Rakiem. W roku 2009 ukończyła kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin.
Współautorka artykułów naukowych i prac badawczych prezentowanych na konferencjach naukowych.
Obecnie rozpoczęła 4-letnią szkołę psychoterapii w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Właściwe spojrzenie w siebie i poznawanie innych jest dla niej ważnym celem w życiu.
Prywatnie jest żoną i mamą dwóch córek. Uwielbia spędzać wspólnie czas z rodziną, jeździć na rowerze, spacerować, zdobywać szczyty górskie.

mgr Agata Zapała
psycholog
Aktualnie zajmuje się przede wszystkim wielowymiarowym wsparciem psychologicznym dorosłych i młodzieży w Poradni Zdrowia Psychicznego, a także diagnozą psychologiczną (m. in. diagnozą neuropsychologiczną, diagnozą inteligencji, diagnozą osobowości, diagnozą predyspozycji zawodowych).
W swojej pracy koncentruje się na pomaganiu pacjentom będącym w kryzysie lub zgłaszającym trudności w poradzeniu sobie w aktualnej sytuacji życiowej, borykającym się z problemami emocjonalnymi, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach z bliskimi osobami czy trudnościami w obszarze zawodowym.
Pracuje także z pacjentami będącymi w żałobie, przeżywającymi traumę czy zmagającymi się z chorobami somatycznymi (np. z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, naczyniowymi, dermatologicznymi). Na co dzień zajmuje się też terapią zaburzeń pamięci (pracując m. in. z pacjentami z Chorobą Alzheimera) oraz współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych, dzięki czemu, ma możliwość poznawania nowatorskich metod terapeutycznych. Prowadzi grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć oraz warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.
Dodatkowo organizuje i prowadzi wykłady, warsztaty i treningi o bogatej tematyce, które dotykają takich obszarów jak: komunikacja w związku partnerskim, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie ze złością, uważność i skuteczna relaksacja, wspomaganie rodziców i nauczycieli w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w rozwoju (Autyzm, Zespół Aspergera, ADHD).
W swojej pracy zawodowej kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu źródeł trudności, szukaniu zasobów i wzmacnianiu potencjału, w taki sposób, aby pacjent mógł funkcjonować niezależnie, w sposób dający satysfakcję.
Prowadzi stronę: facebook.com/PsychologAgataZapala

mgr Malwina Prajwowska
psycholog
Absolwentka Psychologii, Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej, Zarządzania oraz studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie w trakcie 4 – letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych oraz gimnazjach pełniąc rolę psychologa szkolnego. Organizowała i przeprowadzała warsztaty dotyczące motywacji, agresji i przemocy, uzależnień, skutecznej komunikacji, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz poczucia własnej wartości.
W Centrum Medycznym EuroMedis zajmuje się pomocą psychologiczną i diagnozą neuropsychologiczną osób dorosłych, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci oraz grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć i i pozostałe funkcje poznawcze. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych.
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych Cogito prowadzi warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.
Jest również psychologiem w Niepublicznym Przedszkolu w Goleniowie.
Prywatnie miłośniczka gotowania i książek.

mgr Emilia Bastrzyk
psycholog
Obecnie rozpoczęła 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej pod okiem Szkoły Psychoterapii Crescentia.
Zajmuje się pomocą psychologiczną oraz diagnozą neuropsychologiczną osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego. Prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci w Poradni EuroMedis Kids oraz grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć i procesy poznawcze w Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych. Jest również psychologiem w Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdzie zajmuje się indywidualną pracą terapeutyczną oraz prowadzi opiekę psychologiczno – rewalidacyjną nad uczestnikami. S
woje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała za pośrednictwem Polskiego Centrum Profilaktyki organizując przez 2 lata warsztaty dla dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych z zakresu radzenia sobie ze stresem, konfliktu, komunikacji, poczucia własnej wartości czy technik uczenia się. Dodatkowo przez 5 lat pełniła funkcję kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym Szczecin-Cetrum, gdzie zmagała się z problemami rodzinnymi oraz trudną młodzieżą.
Prywatnie miłośniczka podróży, książek i jogi.

mgr Anna Iwińska
psycholog
Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych “Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.
Doświadczenie psychologiczne zdobywała odbywając praktyki na III Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie , gdzie zajmowała się prowadzeniem zajęć grupowych, udzielaniem wsparcia psychologicznego i diagnozą neuropsychologiczną. Swoje umiejętności zawodowe rozwijała biorąc udział w projekcie “Pomoc w Pandemii”, podczas którego udzielała wsparcia młodzieży w podczas pandemii.
W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne oraz zajmuje się diagnozą neuropsychologiczą w Poradni Zdrowia Psychicznego.
W Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci prowadzi zajęcia indywidualne, mające na celu usprawnienie pamięci i procesów poznawczych. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych.

mgr Helena Astramowicz
Doświadczenie psychologiczne zdobyła odbywając praktyki w Fundacji „Mam Dom”. Ośrodku Adopcyjnym w Szczecinie, gdzie uczestniczyła w prowadzeniu rozmów przygotowujących podopiecznych Fundacji do adopcji. Miała wówczas, również styczność z rozmową z rodzicami adopcyjnymi, a także diagnozą dziecięcą i opiniowaniem.
Umiejętności zawodowe nabyła podczas realizacji stażu w Centrum Medycznym EuroMedis, gdzie nauczyła się diagnozy neuropsychologicznej oraz pracowała z osobami chorymi na Alzhaimera i innymi schorzeniami neurologicznymi. Od dwóch lat prowadzi grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć i i pozostałe funkcje poznawcze.
W Poradni Zdrowia Psychicznego angażuje się w prowadzenie konsultacji psychologicznych oraz wykonuje diagnozę neuropsychologiczną.
W Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci zajmuje się prowadzeniem ćwiczeń indywidualne, mające na celu usprawnienie pamięci i procesów poznawczych.
Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych.

mgr Agata Zaborska-Słotwińska
psychoterapeuta, psycholog
Wieloletni pracownik i członek zespołu psychoterapeutów Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w szczecińskim Centrum Psychiatrycznym. Pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży. Uczestniczka wielu treningów rozwoju osobistego oraz szkoleń i warsztatów terapeutycznych
Swoją pracę stale superwizuje u superwizorów rekomendowanych superwizorów.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą w oparciu o metodę psychodynamiczną

mgr Monika Cesarska
psychoterapeuta, psycholog
Swoje umiejętności z zakresu psychoterapii doskonali w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę. Uczestniczy w zajęciach fakultatywnych z psychoterapii dzieci i młodzieży realizowanych przez KCP. Ukończyła także kurs „Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci”. Regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów.
Specjalizuję się w terapii indywidualnej dorosłych oraz dzieci, mam także doświadczenie w prowadzeniu terapii grupowej.

mgr Borys Piekarski
psychoterapeuta, psycholog
W celu rozwoju warsztatu psychoterapeutycznego szkoli się w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W ramach szkoły ukończył fakultet Psychodynamicznej Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. W ramach pogłębienia wiedzy na temat psychoterapii dzieci odbyłe kurs „Setting w pudełku czyli o psychodynamicznej psychoterapii dzieci”.
Jego praca jest poddawana regularnej superwizji przez certyfikowanych superwizorów.
Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje. Wcześniej pracował w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Policach. Odbywał również staż na Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w SPS ZOZ Zdroje.
Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą. Z ludźmi w kryzysie, depresji, lękiem, zaburzeniami osobowości. Również tymi, którzy powielają wciąż te same nieelastyczne schematy postępowania i uzyskują te same niesatysfakcjonujące rezultaty i czują, że nadszedł właściwy moment aby zacząć żyć w zgodzie ze swoim prawdziwym Ja.
PSYCHOTERAPEUCI
-
prof. US dr hab. Agnieszka Samochowiec
-
mgr Agata Zaborska-Słotwińska
-
mgr Monika Cesarska
-
mgr Borys Piekarski

prof. US dr hab. Agnieszka Samochowiec
psychoterapeuta
W 2002 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie psychoterapii, Katedra Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W 2004 uzyskała II stopień w zakresie psychologii klinicznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
W 2009 zdobyła tytuł dr nauk med. z wyróżnieniem „cum laude” na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

mgr Agata Zaborska-Słotwińska
psychoterapeuta, psycholog
Wieloletni pracownik i członek zespołu psychoterapeutów Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w szczecińskim Centrum Psychiatrycznym. Pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży. Uczestniczka wielu treningów rozwoju osobistego oraz szkoleń i warsztatów terapeutycznych
Swoją pracę stale superwizuje u superwizorów rekomendowanych superwizorów.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą w oparciu o metodę psychodynamiczną

mgr Monika Cesarska
psychoterapeuta, psycholog
Swoje umiejętności z zakresu psychoterapii doskonali w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę. Uczestniczy w zajęciach fakultatywnych z psychoterapii dzieci i młodzieży realizowanych przez KCP. Ukończyła także kurs „Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci”. Regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów.
Specjalizuję się w terapii indywidualnej dorosłych oraz dzieci, mam także doświadczenie w prowadzeniu terapii grupowej.

mgr Borys Piekarski
psychoterapeuta, psycholog
W celu rozwoju warsztatu psychoterapeutycznego szkoli się w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W ramach szkoły ukończył fakultet Psychodynamicznej Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. W ramach pogłębienia wiedzy na temat psychoterapii dzieci odbyłe kurs „Setting w pudełku czyli o psychodynamicznej psychoterapii dzieci”.
Jego praca jest poddawana regularnej superwizji przez certyfikowanych superwizorów.
Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje. Wcześniej pracował w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Policach. Odbywał również staż na Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w SPS ZOZ Zdroje.
Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą. Z ludźmi w kryzysie, depresji, lękiem, zaburzeniami osobowości. Również tymi, którzy powielają wciąż te same nieelastyczne schematy postępowania i uzyskują te same niesatysfakcjonujące rezultaty i czują, że nadszedł właściwy moment aby zacząć żyć w zgodzie ze swoim prawdziwym Ja.
NEUROLOGOPEDZI I LOGOPEDZI
-
mgr Beata Rzęsa

mgr Beata Rzęsa
neurologopeda, logopeda, surdopedagog
Posiada wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym i pasją.
Pracuje m.in. z dziećmi z porażeniem mózgowym, zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera i Downa, niepełnosprawnością intelektualną, niedosłuchem, a także rozszczepem podniebienia. Diagnozuje i prowadzi terapię osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi.
Zajmuje się również profilaktyką logopedyczną, bada i diagnozuje, prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe stymulujące rozwój mowy, a także wczesne wspomaganie rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka (m.in. dzieci przedwcześnie urodzone, dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, obciążeniem genetycznym).
Pomaga w korygowaniu wad mowy, prowadzi ćwiczenia rozwijające opóźniony rozwój mowy, a także terapię niepłynności mowy i jąkania.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w warsztatach szkoleniowych i konferencjach.