PSYCHOLODZY
-
prof. dr hab. nauk o zdrowiu Agnieszka Samochowiec
-
dr n. społ. Anna Sołtys
-
mgr Anna Ged
-
mgr Magdalena Pasiowiec
-
mgr Agata Zapała
-
mgr Malwina Prajwowska
-
mgr Anna Iwińska
-
mgr Paulina Sobierajska
-
mgr Paulina Oleczek
-
mgr Justyna Rek
-
mgr Natalia Ćwikiel
-
mgr Agata Zaborska-Słotwińska

prof. dr hab. nauk o zdrowiu Agnieszka Samochowiec
psychoterapeuta
Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Psychologii. Jest specjalistką II stopnia w zakresie psychologii klinicznej dorosłych.
W psychoterapii kształciła się w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie a obecnie w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.
W 2013 roku uzyskała certyfikat psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr 211). W roku 2021 Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wyraził zgodę na otwarcie aplikacji do certyfikatu superwizora.
Ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami emocjonalnymi, zachowania, odczuwających lęki i napięcia, z doświadczeniem psychozy czy trudnościami w funkcjonowaniu. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

dr n. społ. Anna Sołtys
psycholog
Studia psychologiczne ukończyła w 2005 roku w Warszawie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej o specjalności społeczna psychologia kliniczna. W 2020 roku zdobyła tytuł doktora nauk społecznych w zakresie psychologii.
Od 2005 roku w swojej pracy zawodowej zajmuje się problematyką cierpienia i śmierci. Doświadczenie praktyczne zdobywała w pracy w hospicjum z osobami dorosłymi i dziećmi. Prowadziła również grupy wsparcia w Akademii Walki z Rakiem. W roku 2009 ukończyła kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin.
Współautorka artykułów naukowych i prac badawczych prezentowanych na konferencjach naukowych.
Obecnie rozpoczęła 4-letnią szkołę psychoterapii w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Właściwe spojrzenie w siebie i poznawanie innych jest dla niej ważnym celem w życiu.
Prywatnie jest żoną i mamą dwóch córek. Uwielbia spędzać wspólnie czas z rodziną, jeździć na rowerze, spacerować, zdobywać szczyty górskie.

mgr Anna Ged
psycholog kliniczny
Swoją wiedzę w zakresie psychologii klinicznej zdobywała na studiach podyplomowych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, które ukończyła 2011 roku. W 2013 roku zakończyła studia podyplomowe: Diagnoza i Rehabilitacja Neuropsychologiczna w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W 2018 roku ukończyła szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej uzyskując tytuł Specjalisty Psychologii Klinicznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na oddziałach szpitala psychiatrycznego, gdzie zajmowała się prowadzeniem badań psychologicznych w tym diagnozy neuropsychologicznej, problemów psychologicznych dla potrzeb orzecznictwa sądowego, oceną psychologiczną efektów stosowanych form leczenia psychiatrycznego, prowadzeniem zajęć psychoedukacyjnych, zajęć z psychorysunku, udzielaniem wsparcia psychologicznego, prowadzeniem treningów i warsztatów psychologicznych.
W Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz dla Dzieci i Młodzieży przeprowadzała głównie badania diagnostyczne, pracowała z rodzinami oraz prowadziła terapię psychologiczną.
Pracując w Stowarzyszeniu na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” udzielała wsparcia psychologicznego chorym objętym opieką Hospicjum Domowego i Poradni Medycyny Paliatywnej oraz ich rodzinom.
Stale poszerza swoją wiedzę oraz zdobywa nowe umiejętności biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach. Biegle włada językiem rosyjskim i ukraińskim.
Prywatnie razem z mężem wychowuje syna. Lubi tańczyć, podróżować i czytać książki.

mgr Magdalena Pasiowiec
psycholog
Ukończyła także roczne studium interwencji kryzysowej w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz humanistycznym w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu.
Pracuje jako psycholog w Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówce Wsparcia Dziennego z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Udziela konsultacji dla rodziców i wychowawców, prowadzi też warsztaty grupowe. Pełni również funkcję biegłego psychologa w Sądzie Metropolitalnym oraz współpracuje z Fundacją, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami, prowadząc indywidualne konsultacje psychologiczne.
W przeszłości odbywała liczne staże w placówkach oświatowych oraz klinicznych, m. in. na oddziale psychiatrycznym i w ośrodku uzależnień. Swoje umiejętności zawodowe rozwijała pełniąc funkcję trenera i koordynatora szkoleń w ogólnopolskim projekcie wspierającym szkoły i placówki oświatowe w zakresie interwencji kryzysowej. Współpracowała również z przedszkolem i żłobkiem, czuwając nad prawidłowym rozwojem najmłodszych.
Jako specjalista, pragnący nieustannie poszerzać swoją wiedzę i podnosić umiejętności, pozostaje na drodze rozwoju, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.
W swojej pracy pomaga osobom zmagającym się z różnego rodzaju trudnościami, doświadczającym kryzysu czy potrzebującym zmiany. Udziela pomocy psychologicznej w zakresie różnorodnych problemów związanych między innymi ze stresem, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości, obniżonym nastrojem i spadkiem motywacji. Do każdej osoby stara się podchodzić indywidualnie, a metody pracy dostosowywać do jej możliwości i potrzeb.

mgr Agata Zapała
psycholog
Aktualnie zajmuje się przede wszystkim wielowymiarowym wsparciem psychologicznym dorosłych i młodzieży w Poradni Zdrowia Psychicznego, a także diagnozą psychologiczną (m. in. diagnozą neuropsychologiczną, diagnozą inteligencji, diagnozą osobowości, diagnozą predyspozycji zawodowych).
W swojej pracy koncentruje się na pomaganiu pacjentom będącym w kryzysie lub zgłaszającym trudności w poradzeniu sobie w aktualnej sytuacji życiowej, borykającym się z problemami emocjonalnymi, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach z bliskimi osobami czy trudnościami w obszarze zawodowym.
Pracuje także z pacjentami będącymi w żałobie, przeżywającymi traumę czy zmagającymi się z chorobami somatycznymi (np. z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, naczyniowymi, dermatologicznymi). Na co dzień zajmuje się też terapią zaburzeń pamięci (pracując m. in. z pacjentami z Chorobą Alzheimera) oraz współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych, dzięki czemu, ma możliwość poznawania nowatorskich metod terapeutycznych. Prowadzi grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć oraz warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.
Dodatkowo organizuje i prowadzi wykłady, warsztaty i treningi o bogatej tematyce, które dotykają takich obszarów jak: komunikacja w związku partnerskim, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie ze złością, uważność i skuteczna relaksacja, wspomaganie rodziców i nauczycieli w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w rozwoju (Autyzm, Zespół Aspergera, ADHD).
W swojej pracy zawodowej kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu źródeł trudności, szukaniu zasobów i wzmacnianiu potencjału, w taki sposób, aby pacjent mógł funkcjonować niezależnie, w sposób dający satysfakcję.
Prowadzi stronę: facebook.com/PsychologAgataZapala

mgr Malwina Prajwowska
psycholog
Absolwentka Psychologii, Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej, Zarządzania oraz studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie w trakcie 4 – letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych oraz gimnazjach pełniąc rolę psychologa szkolnego. Organizowała i przeprowadzała warsztaty dotyczące motywacji, agresji i przemocy, uzależnień, skutecznej komunikacji, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz poczucia własnej wartości.
W Centrum Medycznym EuroMedis zajmuje się pomocą psychologiczną i diagnozą neuropsychologiczną osób dorosłych, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci oraz grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć i i pozostałe funkcje poznawcze. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych.
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych Cogito prowadzi warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.
Jest również psychologiem w Niepublicznym Przedszkolu w Goleniowie.
Prywatnie miłośniczka gotowania i książek.

mgr Anna Iwińska
psycholog
Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych “Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.
Doświadczenie psychologiczne zdobywała odbywając praktyki na III Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie , gdzie zajmowała się prowadzeniem zajęć grupowych, udzielaniem wsparcia psychologicznego i diagnozą neuropsychologiczną. Swoje umiejętności zawodowe rozwijała biorąc udział w projekcie “Pomoc w Pandemii”, podczas którego udzielała wsparcia młodzieży w podczas pandemii.
W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne oraz zajmuje się diagnozą neuropsychologiczą w Poradni Zdrowia Psychicznego.
W Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci prowadzi zajęcia indywidualne, mające na celu usprawnienie pamięci i procesów poznawczych. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych.

mgr Paulina Sobierajska
psycholog
Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych „Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży” (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne).
Kolejnym celem rozwoju jest kontynuacja nauki w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Dodatkowo posiada certyfikat w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka metodą terapii kognitywnej – Instrumental Enrichment poziom Basic.
W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne oraz zajmuje się diagnozą neuropsychologiczą w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Dodatkowo prowadzi zajęcia grupowe dla osób dorosłych oraz konsultacje indywidualne w Stowarzyszeniu na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach, które otacza wsparciem, dostarcza psychoedukacji i aktywizuje społecznie
osoby z zaburzeniami psychicznymi.

mgr Paulina Oleczek
psycholog
Interesuje się problematyką fobii oraz zaburzeń lękowych. W przyszłości ma zamiar rozpocząć szkołę terapii poznawczo-behawioralnej w Szczecinie.
Jej marzeniem jest połączenie wiedzy zaczerpniętej w trakcie studiów prawniczych z umiejętnościami psychologicznymi pod kątem uprawnień biegłego sądowego z dziedziny psychologii oraz mediatora.
W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne oraz zajmuje się diagnozą neuropsychologiczą w Poradni Zdrowia Psychicznego.

mgr Justyna Rek
psycholog
Doświadczenie zdobywała podczas praktyk na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych w Świnoujściu ora licznych wolontariatów, podczas których miała okazję pracować zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi.
Interesuje się psychologią rozwoju człowieka w cyklu życia, szczególnie trudnościami rozwojowymi dzieci i młodzieży. Aby doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie, rozpoczęła studia podyplomowe “Przygotowanie pedagogiczne” oraz pracę jako psycholog szkolny.
W przyszłości ma zamiar podjąć naukę w szkole psychoterapii systemowej w Szczecinie. W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne oraz zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną w Poradni Zdrowia Psychicznego.

mgr Natalia Ćwikiel
psycholog

mgr Agata Zaborska-Słotwińska
psychoterapeuta, psycholog
Wieloletni pracownik i członek zespołu psychoterapeutów Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w szczecińskim Centrum Psychiatrycznym. Pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży. Uczestniczka wielu treningów rozwoju osobistego oraz szkoleń i warsztatów terapeutycznych
Swoją pracę stale superwizuje u rekomendowanych superwizorów.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą w oparciu o metodę psychodynamiczną
PSYCHOTERAPEUCI
-
prof. dr hab. nauk o zdrowiu Agnieszka Samochowiec
-
mgr Agata Zaborska-Słotwińska

prof. dr hab. nauk o zdrowiu Agnieszka Samochowiec
psychoterapeuta
Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Psychologii. Jest specjalistką II stopnia w zakresie psychologii klinicznej dorosłych.
W psychoterapii kształciła się w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie a obecnie w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.
W 2013 roku uzyskała certyfikat psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr 211). W roku 2021 Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wyraził zgodę na otwarcie aplikacji do certyfikatu superwizora.
Ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami emocjonalnymi, zachowania, odczuwających lęki i napięcia, z doświadczeniem psychozy czy trudnościami w funkcjonowaniu. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

mgr Agata Zaborska-Słotwińska
psychoterapeuta, psycholog
Wieloletni pracownik i członek zespołu psychoterapeutów Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w szczecińskim Centrum Psychiatrycznym. Pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży. Uczestniczka wielu treningów rozwoju osobistego oraz szkoleń i warsztatów terapeutycznych
Swoją pracę stale superwizuje u rekomendowanych superwizorów.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą w oparciu o metodę psychodynamiczną
NEUROLOGOPEDZI I LOGOPEDZI
-
mgr Beata Rzęsa

mgr Beata Rzęsa
neurologopeda, logopeda, surdopedagog
Posiada wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym i pasją.
Pracuje m.in. z dziećmi z porażeniem mózgowym, zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera i Downa, niepełnosprawnością intelektualną, niedosłuchem, a także rozszczepem podniebienia. Diagnozuje i prowadzi terapię osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi.
Zajmuje się również profilaktyką logopedyczną, bada i diagnozuje, prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe stymulujące rozwój mowy, a także wczesne wspomaganie rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka (m.in. dzieci przedwcześnie urodzone, dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, obciążeniem genetycznym).
Pomaga w korygowaniu wad mowy, prowadzi ćwiczenia rozwijające opóźniony rozwój mowy, a także terapię niepłynności mowy i jąkania.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w warsztatach szkoleniowych i konferencjach.