PORADNIA UROLOGICZNA

W Poradni Urologicznej diagnozowane i leczone są schorzenia układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn, m.in. takie jak: nietrzymanie moczu, infekcje dróg moczowych, krótkie wędzidełko, wodniak jądra, stulejka, zapalenie prostaty, żylaki powrózka nasiennego, choroby nerek, nowotwory układu moczowego, prostaty i jąder, kamica układu moczowego, łagodny rozrost gruczołu krokowego.

Podczas konsultacji urologicznej lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem o jego dolegliwościach lub innych przyczynach, z którymi się zgłosił. Następnie przeprowadza badanie fizykalne w celu wykluczenia problemów z prostatą u mężczyzn – badanie per rectum.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • spis przyjmowanych leków,
  • wypisy ze szpitala,
  • wynik badań obrazowych i laboratoryjnych.

Bardzo ważnym elementem jest zadbanie o higienę osobistą. Jeśli pacjent nie posiada aktualnych wyników badań lekarz podczas wizyty może wykonać USG urologiczne.

urolog

Na 2 godziny przed badaniem USG należy wypić dużą ilość wody niegazowanej (ok. 1-1,5l), tak aby na badanie stawić się z pełnym pęcherzem.

Badanie USG jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

W ramach PORADNI UROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • urolog szczecin

    dr n. med. Michał Soczawa

urolog szczecin

dr n. med. Michał Soczawa

specjalista urolog

Jest lekarzem specjalistą urologiem (FEBU). Pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie operuje oraz przyjmuje pacjentów ambulatoryjnych. Jest wykładowcą na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych u kobiet i mężczyzn.

Swoje doświadczenie zdobył w czasie pracy zawodowej, staży zagranicznych i licznych kursów.

Jest autorem i współautorem wielu doniesień zjazdowych i artykułów w czasopismach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology).

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr n. med. Michał Soczawa 15:00 – 20:00 15:00 – 20:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...