PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

Nasza Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się zaburzeniami oraz leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego (rozpoznawanie i leczenie zaburzeń funkcji gruczołów dokrewnych, wydzielających hormony). W ramach Poradni jest dokonywana diagnostyka i leczenie schorzeń tarczycy, przysadki, nadnerczy, osteoporozy, otyłości i zaburzeń lipidowych.

Lekarz endokrynolog zajmuje się zarówno diagnozą, jak i prowadzeniem leczenia zaburzeń endokrynologicznych.

Podczas konsultacji endokrynologicznej lekarz zbierze od pacjenta wszystkie informacje dotyczące dolegliwości, kolejno może zważyć pacjenta i zmierzyć, zbadać stetoskopem oraz zmierzyć ciśnienie. Lekarz w razie potrzeby przepiszę odpowiednie leki, zleci badania kontrolne i zaproponuje termin wizyty kontrolnej.

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

  • wypisy ze szpitala,
  • badania obrazowe,
  • wyniki badań laboratoryjnych,
  • spis przyjmowanych leków.
poradnia endokrynologiczna

Jeśli pacjent nie posiada aktualnych wyników badań, w EuroMedis można wykonać potrzebne badania krwi a także USG tarczycy, które lekarz wykonuje także na wizycie.

Badanie USG jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Pacjenci dorośli zgłaszający się na pierwszą wizytę do endokrynologa z problemem nadwagi, otyłości czy insulinoodporności powinni zabrać ze sobą wyniki badań: TSH, insuliny i glukozy na czczo, lipidogramu

Pacjenci zgłaszający się z problemem tarczycowym lub pacjentki w ciąży na pierwszą wizytę powinny zabrać wyniki badań: TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG

W ramach PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • Lek. Marek Przestalski

Lek. Marek Przestalski

specjalista endokrynolog

Studia medyczne ukończył w 2015 roku na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizację w dziedzinie endokrynologii odbył w Klinice Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych SPSK1 w Szczecinie. W trakcie pracy w Klinice pracował jako wykładowca prowadząc zajęcia ze studentami w języku polskim oraz angielskim.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach z zakresu endokrynologii oraz USG tarczycy.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Marek Przestalski – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Lek. Marek Przestalski 09:00 – 15:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...