PORADNIA PEDIATRYCZNA

Nasza Poradnia Pediatryczna otacza fachową opieką medyczną dzieci od najwcześniejszych dni życia. Nasi specjaliści przeprowadzają niezbędne badania pediatryczne w ramach kompleksowej i wielopoziomowej diagnostyki, mającej na celu trafne rozpoznanie ewentualnych schorzeń i podjęcie stosownego leczenia.

Specjalistyczną opieką pediatryczną objęte są również zdrowe dzieci. Nasi specjaliści kwalifikują dzieci do  szczepień, prowadzą badania bilansowe, kontrolują rozwój i stan zdrowia najmłodszych pacjentów oraz rekomendują stosowne działania profilaktyczne lub ewentualnie diagnostyczne czy lecznicze.

W ramach Poradni funkcjonuje punkt szczepień:

 • obowiązkowe: skojarzone 5w 1, 6w 1,
 • zalecane: przeciwko ospie, pneumokokom, rotawirusom,
 • inne.

Każde szczepienie poprzedzone jest wizytą kwalifikacyjną, którą zawsze przeprowadza lekarz pediatra. W razie wątpliwości dzieci konsultuje również immunolog kliniczny.

Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad z rodzicem dotyczący przebytych chorób, odbytych szczepień, aktualnie przyjmowanych leków a także bada dziecko. W razie potrzeby może zlecić badania diagnostyczne lub konsultację u immunologa klinicznego.

poradnia pediatryczna

Na wizytę pacjent powinien przynieść:

 • dotychczasową dokumentację medyczną,
 • książeczkę zdrowia dziecka,
 • historię szczepień,
 • listę aktualnie przyjmowanych leków.

W naszym centrum  pediatrzy posiadają również specjalizacje z różnych innych obszarów medycyny, co pozwala na kompleksową opiekę nad małym pacjentem.

W ramach PORADNI PEDIATRYCZNEJ przyjmują lekarze:

 • pediatra

  dr n. med. Anna Ratajczak

 • lek. Marzena Świerczyńska

 • centrum medyczne szczecin

  dr n. med. Aleksandra Zalewska-Szymanowicz

pediatra

dr n. med. Anna Ratajczak

specjalista chorób dzieci

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista chorób dzieci (pediatra). Od 2006 pracowała pediatrii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W ramach Poradni Pediatrycznej stara się sprawować kompleksową opiekę nad dziećmi już od pierwszych dni życia. Prowadzi także własną stronę internetową (www.annaratajczak.pl), gdzie przybliża rodzicom tematy związane z dietą, szczepieniami oraz najczęstszymi problemami zdrowotnymi wieku dziecięcego.

Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem i koordynowaniem badań klinicznych. Posiada aktualne szkolenie z zakresu GCP. Uczestniczyła w licznych audytach wewnętrznych oraz inspekcji FDA.

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Anna Ratajczak – ZnanyLekarz.pl

lek. Marzena Świerczyńska

specjalista chorób dzieci

Absolwentka Wydziału Lekarskie Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2009 roku.

Tytuł specjalisty w zakresie pediatrii uzyskała w 2017 roku.

Dzięki szkoleniu specjalizacyjnemu w dziedzinie pediatrii odbytemu w SP ZOZ Zdroje w Oddziale Gastrologii i Reumatologii Dziecięcej uzyskała wiedzę z zakresu pediatrii ogólnej, chorób narządu ruchu, a także chorób przewodu pokarmowego. Pracowała również z pacjentami z zaburzeniami wieku niemowlęcego jak: ulewania, zaparcia, kolki czy braki przyrostu masy ciała.

Od 2018 r. przyjmuje dzieci chore i zdrowe, w różnym wieku, zyskując doświadczenie z zakresu opieki POZ.

Systematycznie dokształca się poprzez udział w sympozjach i konferencjach lokalnych i wyjazdowych, kursach, lekturę fachowych publikacji.

Prywatnie mężatka, mama dwóch córek (2 i 7 lat).

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Marzena Świerczyńska – ZnanyLekarz.pl

centrum medyczne szczecin

dr n. med. Aleksandra Zalewska-Szymanowicz

specjalista chorób dzieci, gastrolog dziecięcy

Ukończyła Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (aktualnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w 2006 roku.

Od 2007 roku pracuje w Klinice Pediatrii, Hematoonkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK nr 1 w Szczecinie. Egzamin specjalizacyjny z pediatrii zdała w 2013 roku. Od 2014 roku jest w trakcie szkolenia w zakresie gastroenterologii dziecięcej. W 2013 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. “Zmienność obrazu klinicznego choroby trzewnej u dzieci z województwa zachodniopomorskiego w latach 1990-2010” uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny.

W trakcie swojej pracy zajmuje się m.in. chorobami przewodu pokarmowego, żywieniem dzieci zdrowych i chorych, zaburzeniami karmienia i odżywiania. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

Swoją wiedzę pogłębia śledząc na bieżąco literaturę naukową oraz uczestnicząc w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach oraz warsztatach pediatrycznych i gastroenterologicznych.

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Aleksandra Zalewska-Szymanowicz – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr n. med. Anna Ratajczak 13:00 – 14:30 11:30 – 13:00 13:00 – 14:30 10:30 – 13:00 14:00 – 13:30
Lek. Marzena Świerczyńska 16:00 – 20:00
Lek. Sebastian Woźniak 16:30 – 18:00
Dr n. med. Paulina Dworak 15:30 – 18:00
Lek. Małgorzata Dębicka 17:00 – 18:30
Dr n. med. Aleksandra Zalewska-Szymanowicz 15:30 – 17:30
Lek. Magdalena Miedzińska 11:00 – 13:00

13:30 – 15:00

15:30 – 18:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...