TERAPIA PAR dla osób chcących odbudować bliskie relacje w związku

terapia par szczecin

Jeśli w waszym związku brakuje czułości i bliskości, czujecie się niezrozumiani, każda wasz rozmowa kończy się kłótnią lub wręcz przeciwnie, przestaliście ze sobą rozmawiać ii żyjecie obok siebie – to najwyższy czas, aby zgłosić się do specjalisty i podarować sobie nawzajem nową jakość wspólnego życia.

Wierzymy, że kryzys jest szansą na rozwój a zaangażowanie ze strony obojga partnerów jest w stanie uratować każdą relację.

Dlatego już od listopada, zapraszamy chętne Pary do Centrum Medycznym EuroMedis na spotkania z psychologiem.

W trakcie ustalonych spotkań, doświadczony terapeuta będzie towarzyszył Państwu w odkrywaniu przyczyn kryzysu, a następnie w odbudowywaniu relacji na zasadach odpowiadających obojgu partnerom.

.

Terapia par to wspólna praca polegająca na odbudowaniu lub stworzeniu na nowo dobrej, satysfakcjonującej i bezpośredniej relacji dla obojga partnerów. Głównym celem terapii jest odkrycie przyczyn kryzysu w związku, wypracowanie nowych sposobów komunikacji oraz wyposażenie partnerów w skuteczne narzędzia samopomocy, które pozwolą na samodzielne radzenie sobie z problemami w przyszłości.

Kiedy warto zgłosić się na terapię par?

 • kiedy odczuwacie trudność w wyrażaniu emocji i swoich potrzeb w kontakcie z partnerem,
 • kiedy dostrzegacie trudności we wzajemnej bliskości,
 • kiedy w Waszym związku nie dochodzi do rozwiązywania konfliktów w taki sposób, który akceptują obie strony,
 • kiedy odczuwacie, że spada wzajemne zaangażowanie w utrzymywanie bliskiej relacji z partnerem,
 • kiedy odczuwacie, że komunikacja pomiędzy Wami nie jest efektywna,
 • kiedy doświadczacie wzajemnego oceniania i oskarżania,
 • kiedy brakuje Wam wzajemnego zaufania,
 • kiedy doświadczyliście znaczących zmian w Waszej relacji i nie czerpiecie już dostatecznej satysfakcji z bycia razem na co dzień.

Co można zyskać?

 • czas i przestrzeń na wyrażenie własnych potrzeb i oczekiwań wobec partnera,
 • poszerzenie wiedzy i świadomości na temat oczekiwań partnera,
 • kształtowanie umiejętności konstruktywnej, otwartej komunikacji z partnerem,
 • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów w związku,
 • większą bliskość satysfakcję z bycia w aktualnej relacji.

TERAPIĘ PAR prowadzi mgr Agata Zapała – psycholog

 • psycholog

  mgr Agata Zapała

psycholog

mgr Agata Zapała

psycholog

Absolwentka Psychologii oraz Pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest psychologiem z doświadczeniem w pracy z dorosłymi pacjentami, jak i z młodzieżą (z pacjentami w różnym wieku). Dzięki temu, że swój warsztat psychologiczny szlifowała w pracy z dziećmi jako psycholog szkolny, zdobyła także cenną umiejętność skutecznej diagnozy i rozwiązywania problemów dzieci w szczególnie istotnym czasie dla ich emocjonalnego rozwoju.

Aktualnie zajmuje się przede wszystkim wielowymiarowym wsparciem psychologicznym dorosłych i młodzieży w Poradni Zdrowia Psychicznego, a także diagnozą psychologiczną (m. in. diagnozą neuropsychologiczną, diagnozą inteligencji, diagnozą osobowości, diagnozą predyspozycji zawodowych).

W swojej pracy koncentruje się na pomaganiu pacjentom będącym w kryzysie lub zgłaszającym trudności w poradzeniu sobie w aktualnej sytuacji życiowej, borykającym się z problemami emocjonalnymi, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach z bliskimi osobami czy trudnościami w obszarze zawodowym.

Pracuje także z pacjentami będącymi w żałobie, przeżywającymi traumę czy zmagającymi się z chorobami somatycznymi (np. z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, naczyniowymi, dermatologicznymi). Na co dzień zajmuje się też terapią zaburzeń pamięci (pracując m. in. z pacjentami z Chorobą Alzheimera) oraz współpracuje z Ośrodkiem Badań Klinicznych, dzięki czemu, ma możliwość poznawania nowatorskich metod terapeutycznych. Prowadzi grupowe ćwiczenia usprawniające pamięć oraz warsztaty zajęciowe z elementami arteterapii.

Dodatkowo organizuje i prowadzi wykłady, warsztaty i treningi o bogatej tematyce, które dotykają takich obszarów jak: komunikacja w związku partnerskim,  radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie ze złością, uważność i skuteczna relaksacja, wspomaganie rodziców i nauczycieli w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w rozwoju (Autyzm, Zespół Aspergera, ADHD).

W swojej pracy zawodowej kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu źródeł trudności, szukaniu zasobów i wzmacnianiu potencjału, w taki sposób, aby pacjent mógł funkcjonować niezależnie, w sposób dający satysfakcję.

Prowadzi stronę: facebook.com/PsychologAgataZapala

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ

listopad, 2019

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...