Bezpłatne konsultacje lekarskie dla osób z polineuropatią cukrzycową lub neuropatią półpaśćcową

Uszkodzenie układu nerwowego paradoksalnie może powodować utratę pewnych funkcji ale także być przyczyną zwiększonej wrażliwość na ból, a także samoistnie go wywoływać. Taki ból z reguły jest bardzo dokuczliwy, przewlekły i ciągły, ale może pojawiać się też pod postacią nawracających epizodów bólowych trwających od kilku godzin po wiele dni lub tygodni.

Do powstania takiego bólu mogą prowadzić różnego rodzaju schorzenia uszkadzające obwodowy lub ośrodkowy układ nerwowy. Należą do nich m.innymi: choroby metaboliczne np.: cukrzyca, choroby infekcyjne w tym wirusowe np.: półpasiec, a także choroby neurodegeneracyjne, niedokrwienne , autoimmunologicznie i nowotworowe. Może być też następstwem urazów lub zatruć.

Szacuje się że ból neuropatyczny występuje nawet u 10 % procent populacji i może być głównym lub dominującym objawem choroby tak jak w przypadku neuropatii popółpaścowej lub występować jedynie u niektórych chorych np. z cukrzycą. Jednak w przypadku jego wystąpienia jest główną przyczyną niepełnosprawności i zaburzenia funkcjonowania. Natomiast leki pierwszego rzutu są często nieskuteczne lub źle tolerowane.

Pacjenci cierpiący na tę dolegliwość poza bólem odczuwają również inne objawy takie jak:  zaburzenia odczuwania temperatury, zniesienie czucia dotyku oraz nieprawidłowe nieprzyjemne odczuwanie zwykłych bodźców dotykowych, które pacjenci często określają jako:

  • parzące lub piekącego uczucia w kończynach,
  • drętwienia, mrowienie, nagłe przebiegania prądu
  • silne i niespodziewane uczucie gorąca albo zimna.

W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych leków skutecznie uśmierzających te dolegliwości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i cierpisz na polineuropatię cukrzycową lub neuropatię po przebytym półpaścu

zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem  do Centrum Medycznego Euromedis.

W celu umówienia się na wizytę prosimy

o kontakt telefoniczny w godz. 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku

na numer + 48 91 819 22 36.

Zadzwoń i zarejestruj się na wizytę

maj, 2023

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...