OŚRODEK BADAŃ KLINICZNYCH

DLA PACJENTÓW

Wraz z rozwojem medycyny pojawia się wśród pacjentów i lekarzy nadzieja na znalezienie leku na wiele nieuleczalnych lub przewlekłych chorób. Jednak zanim lek zostanie dopuszczony do powszechnego stosowania i pojawi się w szpitalach i aptekach musi przebyć wieloetapowy proces oceny w badaniach klinicznych. Dotyczy to skuteczności, bezpieczeństwa oraz oceny występowania działań niepożądanych. Pacjent, który uczestniczy w badaniach klinicznych pomaga sobie oraz innym osobom z takim samym schorzeniem, przez co wpływa na rozwój medycyny i poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Badania kliniczne są programami prowadzonymi przez wysokospecjalistyczne ośrodki, takie jak nasz, a ich celem jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa zarówno już stosowanych jak i nowych leków.

WIĘCEJ INFORMACJI
badania kliniczne szczecin

DLA FIRMY CRO / SPONSORA

Ośrodek Badań Klinicznych EuroMedis powstał, ponieważ stawiamy na rozwój i innowacje w dziedzinie medycyny w celu polepszenia zdrowia i życia naszych pacjentów.

W naszym ośrodku stworzyliśmy warunki na wysokim poziomie do prowadzanie i rozwoju badań klinicznych.

Naszym celem jest rozszerzanie pola prowadzonych badań i oferowanie naszego dotychczasowego doświadczenia we współpracy z partnerami.

WIĘCEJ INFORMACJI

DLA LEKARZY

Jesteśmy pierwszym adresem, pod którym każdy lekarz znajdzie informacje o badaniach klinicznych prowadzonych w naszym ośrodku.

Portal przeznaczony jest dla specjalistów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat badań klinicznych, chorobach oraz możliwościach leczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI
lekarze szczecin

SPECJALIŚCI OŚRODKA BADAŃ KLINICZNYCH

 • Andrzej Potemkowski

  prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski

 • neurolog szczecin

  dr n. med. Marcin Ratajczak

 • neurolog

  dr n. med. Aneta Wódecka

 • centrum medyczne szczecin

  dr n. med. Iwona Kochanowska

 • pediatra

  dr n. med. Anna Ratajczak

 • dermatolog szczecin

  lek. Ewa Soczawa

 • mgr Anna Iwińska

 • mgr Paulina Oleczek

 • mgr Justyna Rek

 • okulista

  dr n. med. Katarzyna Kubasik- Kładna

Andrzej Potemkowski

prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski

specjalista neurolog

W latach 1978- 1999 adiunkt  Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 1987 r. prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Neurologiczną. Od 2008 roku Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki.

Uczestnik europejskich i światowych zjazdów naukowych. Wykładowca licznych krajowych zjazdów i konferencji naukowych.  Jest autorem ponad 50 artykułów w czasopismach recenzowanych krajowych i zagranicznych oraz ponad 70 streszczeń i doniesień zjazdowych (w tym 14 w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej).

Redaktor książki pt. Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego, która ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Termedia. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

neurolog szczecin

dr n. med. Marcin Ratajczak

specjalista neurolog

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, wcześniej związany zawodowo z Oddziałem Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oraz Kliniki Neurologii PUM. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. Współautor cyklu ćwiczeń usprawniających pamięć i inne procesy poznawcze oraz kilku poradników związanych z tematyką chorób otępiennych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu badań klinicznych. Aktualnie dyrektor działu badań klinicznych Centrum Medycznego EuroMedis.

Posiada certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej umożliwiający wykonywanie USG tętnic domózgowych, zewnątrzczaszkowych, przezczaszkowej ultrasonografii doplerowskiej i dupleksowej. Prywatnie tata Tymka i Mateusza.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Marcin Ratajczak – ZnanyLekarz.pl

neurolog

dr n. med. Aneta Wódecka

neurolog

centrum medyczne szczecin

dr n. med. Iwona Kochanowska

specjalista neurolog dziecięcy

pediatra

dr n. med. Anna Ratajczak

specjalista chorób dzieci

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista chorób dzieci (pediatra). Od 2006 pracowała pediatrii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W ramach Poradni Pediatrycznej stara się sprawować kompleksową opiekę nad dziećmi już od pierwszych dni życia. Prowadzi także własną stronę internetową (www.annaratajczak.pl), gdzie przybliża rodzicom tematy związane z dietą, szczepieniami oraz najczęstszymi problemami zdrowotnymi wieku dziecięcego.

Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem i koordynowaniem badań klinicznych. Posiada aktualne szkolenie z zakresu GCP. Uczestniczyła w licznych audytach wewnętrznych oraz inspekcji FDA.

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Anna Ratajczak – ZnanyLekarz.pl

dermatolog szczecin

lek. Ewa Soczawa

specjalista dermatolog

Specjalistka w dziedzinie dermatologii i wenerologii, dermatolog dziecięcy, członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, autorka i współautorka prac naukowych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym, uczestniczka licznych konferencji naukowych. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, który ukończyła z wyróżnieniem w 2007 roku.

Przygodę z dermatologią rozpoczęła w 2008 r w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie.
Podczas pracy w Klinice miała możliwość zdobywania umiejętności w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia chorób skórnych i wenerycznych. W kwietniu 2016r., po zdaniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W latach 2016-2018 pogłębiała doświadczenie zawodowe podczas pracy w Oddziale Dermatologii i Alergologii oraz Poradni Dermatologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Obecnie zawodowo zajmuje się:

– profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci u dzieci, młodzieży i osób dorosłych,
– diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową
– dermatochirurgią (usuwanie zmian skórnych, w tym m.in. brodawek łojotokowych, wirusowych, włókniaków, znamion, pobieranie wycinków skóry do badania histopatologicznego)
– oceną dermatoskopową zmian skórnych
– poradami w zakresie prawidłowej pielęgnacji skóry, dostosowanej do jej stanu oraz wieku pacjenta
– medycyną estetyczną.

Systematycznie poszerza swoją wiedzę i doskonalę umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach, kursach oraz warsztatach.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Ewa Soczawa – ZnanyLekarz.pl

mgr Anna Iwińska

psycholog

Ukończyła studia magisterskie o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia podyplomowe “Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.

Doświadczenie psychologiczne zdobywała odbywając praktyki na III Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie, gdzie zajmowała się prowadzeniem zajęć grupowych, udzielaniem wsparcia psychologicznego i diagnozą neuropsychologiczną. Swoje umiejętności zawodowe rozwijała biorąc udział w projekcie “Pomoc w Pandemii”, podczas którego udzielała wsparcia młodzieży w podczas pandemii.

Prowadzi konsultacje psychologiczne z dorosłymi, którzy odczuwają cierpienie z powodu depresji, lęku, przewlekłego stresu, lub innych zaburzeń nastroju. Towarzyszy w procesie radzenia sobie z ciężką sytuacją w życiu, wspomagam osoby, które poszukują nowych sposobów radzenia sobie trudnościami. Prowadzi także konsultacje psychoseksuologiczne, jest edukatorką seksualną, celem jej pracy z pacjentem lub parą jest rozpoznanie problemu, poszukiwanie rozwiązania go i/lub poprawa jakości życia seksualnego. Swoją pracę regularnie poddaje superwizjom.

W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi także diagnozę neuropsychologiczną oraz indywidualne zajęcia neurorehabilitacyjne mające na celu wspomaganie pamięci i innych funkcji poznawczych pacjenta. Wsparcia psychologicznego udziela także opiekunom osób z chorobami otępiennymi.

 

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

mgr Paulina Oleczek

psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ukończyła jednocześnie dwa kierunki w trybie stacjonarnym, jakimi są: Psychologia (specjalność kliniczna) oraz Prawo.

Od dwóch lat jest uczestnikiem Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychoterapii. Obecnie jest na drugim roku, który jest równoznaczny z pierwszym rokiem Szkoły Psychoterapii w nurcie Psychodynamicznym. Niedawno ukończyła szkolenie bazowe, które uprawnia do prowadzenia mediacji sądowych.

Planuje realizację dodatkowych przedsięwzięć o tematyce rodzinnej oraz cywilnej.

W Centrum Medycznym EuroMedis udziela konsultacji psychologicznych osobom dorosłym. Zajmuje się problematyką kryzysów, lęków oraz innych trudności napotykanych na drodze życia. Wykonuje badania przesiewowe oraz neuropsychologiczne. Można ją również spotkać w badaniach klinicznych, gdzie jest odpowiedzialna za szereg czynności obejmujących testy psychologiczne.

Poddawanie się regularnym superwizjom jest dla niej ważne, dlatego też korzysta ze spotkań szkoleniowych oraz grupowych.

W jej pracy najważniejsze jest  poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz nawiązanie relacji opartej na zrozumieniu.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

mgr Justyna Rek

psycholog

Jest absolwentką Psychologii (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego w Instytucie Studiów Podyplomowych w Warszawie.

Doświadczenie zdobywała podczas praktyk na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych w Świnoujściu, gdzie prowadziła zajęcia grupowe, mające na celu wsparcie uczestników. Jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Aktualnie jest w trakcie kursu podstawowego w zakresie psychoterapii systemowej.

Swoje umiejętności poszerza uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach.

Pełni obowiązki psychologa szkolnego w szkole ponadpodstawowej, gdzie udziela wsparcia psychologicznego zarówno uczniom jak i ich rodzicom.

W Centrum Medycznym EuroMedis prowadzi konsultacje psychologiczne dla dorosłych oraz młodzieży od 13 roku życia, którzy zmagają się z obniżeniem nastroju, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości. Oferuje wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomoc w wypracowaniu nowych metod radzenia sobie z trudnościami. W pracy jest nastawiona przede wszystkim na wysłuchanie i zrozumienie potrzeb pacjenta. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Wykonuje badania przesiewowe oraz badania neuropsychologiczne mające na celu określenie nasilenia trudności w funkcjonowaniu pamięci oraz pozostałych procesów poznawczych.

W ramach działania Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci prowadzi indywidualne oraz grupowe ćwiczenia neurorehabilitacyjne, które pomagają w usprawnianiu funkcjonowania poznawczego pacjentów oraz dają okazję do rozwijania umiejętności społecznych.

 

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

okulista

dr n. med. Katarzyna Kubasik- Kładna

okulista

W 2003 r. ukończyła z wyróżnieniem Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła specjalizację z chorób oczu w SPSK nr 2 w Szczecinie. W 2010 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jej praca związana była z zagadnieniem krótkowzroczności. Jest członkiem sekcji Elektrofizjologii i Neurookulistyki oraz sekcji Zapobiegania Ślepocie i Rehabilitacji Słabowidzących Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Ma dwoje dzieci.

 
ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 

Katarzyna Kubasik-Kładna – ZnanyLekarz.pl

CO NOWEGO W OŚRODKU BADAŃ KLINICZNYCH?

NAJNOWSZE ARTYKUŁY O ZDROWIU

 • alzheimer szczecin

O otępieniach

Dane z 2005 roku mówiły, że co 7 sekund na świecie pojawiał się nowy przypadek choroby Alzheimera, a w codziennym [...]

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

NAJNOWSZE FILMY O ZDROWIU

WIĘCEJ FILMÓW

BIEŻĄCE INFORMACJE

WIĘCEJ INFORMACJI
Wczytywanie...