DLA PACJENTÓW

Wraz z rozwojem medycyny pojawia się wśród pacjentów i lekarzy nadzieja na znalezienie leku na wiele nieuleczalnych lub przewlekłych chorób. Jednak zanim lek zostanie dopuszczony do powszechnego stosowania i pojawi się w szpitalach i aptekach musi przebyć wieloetapowy proces oceny w badaniach klinicznych. Dotyczy to skuteczności, bezpieczeństwa oraz oceny występowania działań niepożądanych. Pacjent, który uczestniczy w badaniach klinicznych pomaga sobie oraz innym osobom z takim samym schorzeniem, przez co wpływa na rozwój medycyny i poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Badania kliniczne są programami prowadzonymi przez wysokospecjalistyczne ośrodki, takie jak nasz, a ich celem jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa zarówno już stosowanych jak i nowych leków.

Prowadzenie takich programów jest zatwierdzane i monitorowane przez odpowiednie organizacje rządowe m.in.: Ministerstwo Zdrowia, Komisje Bioetyczną.

badania kliniczne szczecin

Na całym świecie biorą udział w badaniach klinicznych miliony pacjentów, którzy mają szansę wykorzystania nowych powszechnie niedostępnych możliwości terapeutycznych, często będących jedyną szansą leczenia.

Pacjenci biorą udział w programie dobrowolnie i mają prawo, bez jakichkolwiek konsekwencji, zrezygnować z udziału w każdym momencie jego trwania. Każdy uczestnik programu pozostaje pod stałą opieką lekarza specjalisty, do którego ma stały dostęp, bez skierowań i zbędnego oczekiwania w kolejkach. Ponadto regularnie wykonywane są badania laboratoryjne i obrazowe celem dokładnego monitorowania stanu pacjenta i poprawienia jakości opieki zdrowotnej. Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów związanych z wizytami lekarskimi i badaniami, a niejednokrotnie otrzymuje zwrot kosztów podróży do ośrodka.

W naszym Ośrodku Badań Klinicznych bezwzględnie przestrzegamy praw pacjenta, postępujemy zgodnie z Polską Kartą Pacjenta i szanujemy jego autonomię w decyzji o uczestnictwie bądź wycofaniu się z uczestnictwa w badaniu klinicznym.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZIAMI NA TEMAT BADAŃ KLINICZNYCH

Poniżej przedstawiamy badania, na które w obecnej chwili prowadzona jest rekrutacja:

 • ZABURZENIA FUNKCJI POZNAWCZYCH W SCHIZOFRENII

  START: 02.2019 - KONIEC: AKTUALNE

 • HALUCYNACJE I UROJENIA ZWIĄZANE Z DEMENCJĄ

  START: 05.2018 - KONIEC: AKTUALNE

 • POBUDZENNIE W CHOROBIE ALZHEIMERA

  START: 12.2018 - KONIEC: AKTUALNE

ZABURZENIA FUNKCJI POZNAWCZYCH W SCHIZOFRENII

START: 02.2019 - KONIEC: AKTUALNE

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • w wieku 18–50 lat,
 • z ustabilizowaną schizofrenią,

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

HALUCYNACJE I UROJENIA ZWIĄZANE Z DEMENCJĄ

START: 05.2018 - KONIEC: AKTUALNE

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • w wieku 50–90 lat,
 • z rozpoznaną demencję,
 • które doświadczają halucynacji (widzą, słyszą lub odczuwają rzeczy, które nie są prawdziwe) i/lub urojeń (fałszywych lub błędnych przekonań),
 • wykazują objawy psychotyczne od co najmniej dwóch miesięcy,
 • mają członka rodziny, przyjaciela lub opiekuna, który będzie obecny podczas wszystkich wizyt w ośrodku badawczym i dostarczy informacji personelowi badawczemu na temat kondycji uczestniczącego.

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POBUDZENNIE W CHOROBIE ALZHEIMERA

START: 12.2018 - KONIEC: AKTUALNE

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • w wieku 50–90 lat,
 • z rozpoznaną prawdopodobną chorobą Alzheimera,
 • z istotnym klinicznym pobudzeniem,
 • ze stabilnym stanem zdrowia,
 • posiadających opiekuna, który będzie w stanie uczestniczyć we wszystkich wizytach w ramach badania, przestrzegać procedur badawczych i nie podawać żadnych zabronionych leków w trakcie badania.

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w badaniu klinicznym lub znacie osobę chorującą na powyższe schorzenia zainteresowaną takimi badaniami, prosimy o kontakt z pracownikiem Rejestracji Badań Klinicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...