DLA PACJENTÓW

Wraz z rozwojem medycyny pojawia się wśród pacjentów i lekarzy nadzieja na znalezienie leku na wiele nieuleczalnych lub przewlekłych chorób. Jednak zanim lek zostanie dopuszczony do powszechnego stosowania i pojawi się w szpitalach i aptekach musi przebyć wieloetapowy proces oceny w badaniach klinicznych. Dotyczy to skuteczności, bezpieczeństwa oraz oceny występowania działań niepożądanych. Pacjent, który uczestniczy w badaniach klinicznych pomaga sobie oraz innym osobom z takim samym schorzeniem, przez co wpływa na rozwój medycyny i poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Badania kliniczne są programami prowadzonymi przez wysokospecjalistyczne ośrodki, takie jak nasz, a ich celem jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa zarówno już stosowanych jak i nowych leków.

Prowadzenie takich programów jest zatwierdzane i monitorowane przez odpowiednie organizacje rządowe m.in.: Ministerstwo Zdrowia, Komisje Bioetyczną.

badania kliniczne szczecin

Na całym świecie biorą udział w badaniach klinicznych miliony pacjentów, którzy mają szansę wykorzystania nowych powszechnie niedostępnych możliwości terapeutycznych, często będących jedyną szansą leczenia.

Pacjenci biorą udział w programie dobrowolnie i mają prawo, bez jakichkolwiek konsekwencji, zrezygnować z udziału w każdym momencie jego trwania. Każdy uczestnik programu pozostaje pod stałą opieką lekarza specjalisty, do którego ma stały dostęp, bez skierowań i zbędnego oczekiwania w kolejkach. Ponadto regularnie wykonywane są badania laboratoryjne i obrazowe celem dokładnego monitorowania stanu pacjenta i poprawienia jakości opieki zdrowotnej. Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów związanych z wizytami lekarskimi i badaniami, a niejednokrotnie otrzymuje zwrot kosztów podróży do ośrodka.

W naszym Ośrodku Badań Klinicznych bezwzględnie przestrzegamy praw pacjenta, postępujemy zgodnie z Polską Kartą Pacjenta i szanujemy jego autonomię w decyzji o uczestnictwie bądź wycofaniu się z uczestnictwa w badaniu klinicznym.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZIAMI NA TEMAT BADAŃ KLINICZNYCH

Poniżej przedstawiamy badania, na które w obecnej chwili prowadzona jest rekrutacja:

 • MIGRENA CHRONICZNA

  START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

 • CUKRZYCA TYPU II

  START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

 • ZMIANY OGNISKOWE WĄTROBY I ZABURZENIA CZYNNOŚCI NEREK

  START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

MIGRENA CHRONICZNA

START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

Opis choroby: 

Zgodnie z danymi  szacuje się, że migrenowe bóle głowy występujące średnio u 17,6% kobiet i 8% mężczyzn na świecie. Około 2,4% populacji europejskiej cierpi na Migrenę Chroniczną. Migrena chroniczna objawia się napadowymi, silnymi bólami głowy, którym towarzyszą inne objawy: nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, bodźce zapachowe, dźwiękowe,  obniżenie nastroju, zwiększoną drażliwość, senność, zaburzenia łaknienia. Podczas napadów migreny obserwujemy  pobudzenie nerwów czuciowych, głównie nerwu trójdzielnego. Powoduje to wydzielanie substancji prozapalnych i neuropeptydów (białko CGRP). Prowadzi to do zwiększenia przepuszczalności naczyń opon mózgu, powstaniu odczynu zapalnego i ostatecznie bólów głowy.

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • w wieku 18–80 lat,
 • z ilością 15 lub więcej napadowych bólów głowy w ciągu miesiąca, którym towarzyszą nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, bodźce zapachowe, dźwiękowe, obniżenie nastroju, zwiększona drażliwość, senność, zaburzenia łaknienia,
 • u których pierwsze objawy związane z migreną wystąpiły poniżej 50  roku życia,
 • niestosujących leków zapobiegających migrenie, leki doraźne są dozwolone.

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

Czas trwania badania: 20 tygodni.

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

tel. +48 91 8192191

CUKRZYCA TYPU II

START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

Opis choroby: 

Zachorowalność na cukrzycę znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 50 lat, równolegle do wzrostu otyłości. Zgodnie ze stanem na 2010 r. na świecie odnotowano 285 milionów przypadków choroby. Najczęstsze objawy to częste oddawanie moczu (poliuria), zwiększenie pragnienia (polidypsja), zwiększenie łaknienia (hiperfagia) oraz utrata wagi. Rzadziej pojawiają się zaburzenia wzroku, swędzenie skóry, neuropatie oraz zmęczenie. Podczas choroby następuje niedostateczna produkcja insuliny przez komórki β trzustki połączona z insulinoopornością.

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • w wieku 18–75 lat,
 • z cukrzycą typu II,
 • leczonych stabilną dawką metforminy min. 1000 mg / dzień

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

Czas trwania badania: 22 tygodnie.

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

tel. +48 91 8192193

ZMIANY OGNISKOWE WĄTROBY I ZABURZENIA CZYNNOŚCI NEREK

START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

Opis choroby: 

Zmiany ogniskowe mogą być łagodne lub złośliwe. Przerzuty do wątroby są najczęstszym typem złośliwych zmian ogniskowych wątroby. Chociaż nowotwór może być trudny do kontrolowania, jeśli zostanie wykryty we wczesnym stadium możliwe jest jego zmniejszenie lub wyeliminowanie, co prowadzi do wydłużenia oczekiwanej długości życia i złagodzenia objawów.

Badanie jest prowadzone dla osób:

 • powyżej 18 roku życia,
 • z podejrzewanymi lub stwierdzonymi zmianami ogniskowymi w wątrobie,
 • z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

Czas trwania badania: 36 tygodni.

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

tel. +48 91 8192192

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w badaniu klinicznym lub znacie osobę chorującą na powyższe schorzenia zainteresowaną takimi badaniami, prosimy o kontakt z pracownikiem Rejestracji Badań Klinicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...