DLA PACJENTÓW

Wraz z rozwojem medycyny pojawia się wśród pacjentów i lekarzy nadzieja na znalezienie leku na wiele nieuleczalnych lub przewlekłych chorób. Jednak zanim lek zostanie dopuszczony do powszechnego stosowania i pojawi się w szpitalach i aptekach musi przebyć wieloetapowy proces oceny w badaniach klinicznych. Dotyczy to skuteczności, bezpieczeństwa oraz oceny występowania działań niepożądanych. Pacjent, który uczestniczy w badaniach klinicznych pomaga sobie oraz innym osobom z takim samym schorzeniem, przez co wpływa na rozwój medycyny i poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Badania kliniczne są programami prowadzonymi przez wysokospecjalistyczne ośrodki, takie jak nasz, a ich celem jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa zarówno już stosowanych jak i nowych leków.

Prowadzenie takich programów jest zatwierdzane i monitorowane przez odpowiednie organizacje rządowe m.in.: Ministerstwo Zdrowia, Komisje Bioetyczną.

badania kliniczne szczecin

Na całym świecie biorą udział w badaniach klinicznych miliony pacjentów, którzy mają szansę wykorzystania nowych powszechnie niedostępnych możliwości terapeutycznych, często będących jedyną szansą leczenia.

Pacjenci biorą udział w programie dobrowolnie i mają prawo, bez jakichkolwiek konsekwencji, zrezygnować z udziału w każdym momencie jego trwania. Każdy uczestnik programu pozostaje pod stałą opieką lekarza specjalisty, do którego ma stały dostęp, bez skierowań i zbędnego oczekiwania w kolejkach. Ponadto regularnie wykonywane są badania laboratoryjne i obrazowe celem dokładnego monitorowania stanu pacjenta i poprawienia jakości opieki zdrowotnej. Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów związanych z wizytami lekarskimi i badaniami, a niejednokrotnie otrzymuje zwrot kosztów podróży do ośrodka.

W naszym Ośrodku Badań Klinicznych bezwzględnie przestrzegamy praw pacjenta, postępujemy zgodnie z Polską Kartą Pacjenta i szanujemy jego autonomię w decyzji o uczestnictwie bądź wycofaniu się z uczestnictwa w badaniu klinicznym.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZIAMI NA TEMAT BADAŃ KLINICZNYCH

Poniżej przedstawiamy badania, na które w obecnej chwili prowadzona jest rekrutacja:

  • MIGRENA CHRONICZNA

    START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

MIGRENA CHRONICZNA

START: 02.2021 - AKTYWNA REKRUTACJA

Badanie jest prowadzone dla osób:

  • w wieku 18–80 lat,
  • z ilością 15 lub więcej napadowych bólów głowy w ciągu miesiąca, którym towarzyszą nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, bodźce zapachowe, dźwiękowe, obniżenie nastroju, zwiększona drażliwość, senność, zaburzenia łaknienia,
  • u których pierwsze objawy związane z migreną wystąpiły poniżej 50  roku życia,
  • niestosujących leków zapobiegających migrenie, leki doraźne są dozwolone.

Konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

 
ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w badaniu klinicznym lub znacie osobę chorującą na powyższe schorzenia zainteresowaną takimi badaniami, prosimy o kontakt z pracownikiem Rejestracji Badań Klinicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...