Zaproszenie na VII Szczecińską Konferencję Alzheimerowską

konferencja alzheimerowska

Centru Medyczne EuroMedis jest współorganizatorem VII Szczecińskiej Konferencji Alzheimerowskiej, która odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Choroby Alzcheimera:

21.09.2019 roku. 

Tegoroczna edycja Konferencji odbędzie się w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79.

Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w tegorocznej edycji Konferencji, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapisu można dokonać:

  • telefonicznie – +48 732 680 009
  • poprzez formularz na stronie internetowej
  • osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Cogito al. Powstańców Wlkp. 33a w Szczecinie

Udział w Konferencji jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona.

Wysłuchaj informacji o konferencji prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzeja Potemkowskiego

Konferencja interdyscyplinarna “Oblicza Otępienia” to przedsięwzięcie skierowane do seniorów, rodzin i opiekunów osób starszych oraz przedstawicieli środowisk medycznych i pracowników socjalnych związanych z opieką osób starszych. Jest wydarzeniem odbywającym się cyklicznie.

Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami Konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Będziemy starali się przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie. Poruszane będą tematy dotyczące codziennego życia opiekunów osób z otępieniem oraz ich trudnych wyborów. Zaprezentowane zostaną także możliwości udziału w programach naukowych dotyczących innowacyjnych metod leczenia i diagnostyki choroby Alzheimera. Spotkanie umożliwi ponadto dyskusję na temat różnych aspektów opieki nad osobami żyjącymi z otępieniem. Dyskutować będziemy nad jej jakością i dostępnością. Zastanowimy się gdzie powinna ona być realizowana – w domu chorego czy w profesjonalnym ośrodku.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegóły konferencji oraz z archiwum poprzednich edycji

sierpień, 2019

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH INFORMACJI
Wczytywanie...