PORADNIA NEFROLOGICZNA

Nasza Poradnia Nefrologiczna zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób nerek i nadciśnienia tętniczego, zapobieganiem powikłaniom nerkowym w przebiegu innych chorób, leczeniem niedokrwistości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego u pacjentów z niewydolnością nerek, leczeniem chorób nerek w okresie wydolności i ich niewydolności, ustalaniem wskazań do leczenia szpitalnego, kontynuacją leczenia po zakończonej hospitalizacji.

Możliwości diagnostyczne w ramach naszej poradni obejmują wykonywanie niezbędnych badań dla postawienia, rozpoznania, ustalenia i monitorowania leczenia.

W poradni przyjmują doświadczeni specjaliści, stosujący nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze.

Na pierwszą wizytę pacjent powinien przynieść:

  • całą dokumentację medyczną dotyczącą  przeszłości chorobowej, nie tylko związanej z aktualnymi dolegliwościami,
  • ew. wypisy ze szpitala,
  • wcześniejsze wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych,
  • spis przyjmowanych leków.

Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na szybsze postawienie rozpoznania oraz lepsze zaplanowanie dalszego postępowania diagnostyczno-leczniczego.

W ramach PORADNI NEFROLOGICZNEJ przyjmują lekarze:

  • dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza

specjalista diabetolog, specjalista nefrolog

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunkt w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PUM. W toku studiów na Wydziale Lekarskim PAM w Szczecinie dwukrotnie nagrodzona stypendium Ministra Zdrowia.

Pracę doktorską obroniła w PAM w 2003 r. W 2007 r. otrzymała nagrodę- medal Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w dziedzinie nefrologii i transplantologii. Specjalistka chorób wewnętrznych od 2005 roku, chorób nerek od 2009 roku, transplantologii klinicznej od 2013 r oraz diabetologii od 2019 r. Pracę habilitacyjną obroniła w 2014r.

W 2019 roku została wyróżniona I-szym miejscem w Plebiscycie Osobowość Roku głosu Szczecińskiego w kategorii Nauka.

Jest autorką i współautorką ponad 80 prac opublikowanych w renomowanych i impaktowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. : Transplantation Proceedings, Diabetes, Annales of Transplantation, Nephrology Dialysis Transplantation, Pharmacological Reports Online.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań zawodowych są nowe technologie w diabetologii, leczenie cukrzycy ciężarnych, otyłości i zaburzeń lipidowych oraz ultrasonografia w chorobach nerek.

Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie od 2 kadencji. Pod jej kierownictwem powstały dwie prace magisterskie z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej oraz praca doktorska z dziedziny medycyny. Aktualnie jest promotorem 4 prac doktorskich oraz kierownikiem specjalizacji z nefrologii i transplantologii klinicznej dwojga lekarzy. Była recenzentem 3 prac magisterskich, 4 prac doktorskich oraz 1 pracy habilitacyjnej.

Brała udział w wielu badaniach klinicznych 3 i 4 fazy jako współbadacz, koordynator i główny badacz.

Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie ma dwóch synów: Jakuba i Leonarda. Interesuje się sportem, fotografia, muzyką, kinem oraz językami obcymi.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

 
ZAREJESTRUJ TELEPORADĘ ONLINE

 

Karolina Helena Kędzierska-Kapuza – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
Dr hab. n. med. Karolina Kędzierska-Kapuza 14:00 – 18:20 14:00 – 15:40

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...