Krępujące męskie schorzenia nie muszą być problemem

urolog szczecin

Coraz więcej mężczyzn boryka się ze stulejką oraz krótkim wędzidełkiem, które zaburzają sferę estetyczną, fizyczną, ale także psychiczną pacjenta. Krępujące męskie schorzenia nie muszą być problemem – nowoczesne metody leczenia pozwalają na wykonanie zabiegu w godzinę, a pacjent tego samego dnia wychodzi do domu.

Jak mówi lek. Michał Soczawa – urolog, tego typu dolegliwości mogą powodować m.in. stany zapalne oraz dyskomfort podczas stosunku. Występują u mężczyzn w każdym wieku, zwykle jest to temat tabu.

– Czasami rozmawiam z 30-letnim pacjentem, który ma problem, jednak strach przed badaniami powoduje przyzwyczajenie do dyskomfortu. Pacjent staje się mało aktywny seksualnie i przestaje mu zależeć na wyleczeniu schorzenia. Zdarzają się również 70-letni pacjenci, dla których wykonanie zabiegu jest bardzo ważne. Bez względu na wiek należy dbać o swoje zdrowie – podkreśla lek. Soczawa.

Zabieg obrzezania – dotyczy osób w różnym wieku. Jeden procent osiemnastolatków ma stulejkę wrodzoną, z kolei w starszym wieku występuje zwykle stulejka pozapalna.

Każdy mężczyzna bez względu na wiek, powinien wykonywać badania profilaktyczne. Jeśli czuje, że występują niepożądane objawy, najpierw powinien udać się na konsultację do urologa, aby dowiedzieć się, czy kwalifikuje się do leczenia zabiegowego.

Kompleksową opiekę oraz leczenie zabiegowe wykonują także specjaliści w klinice EuroMedis przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Tu, oprócz szeregu poradni specjalistycznych, w ofercie pojawiły się także zabiegi urologiczne.

– Pacjent najpierw przychodzi na wizytę i jest kwalifikowany do zabiegu, następnie ustalany jest termin, lekarz dokładnie wyjaśnia w jaki sposób będzie przebiegał zabieg oraz czy istnieje ryzyko powikłań. Sam zabieg trwa od pół godziny do godziny. Pacjent leży na stole, otrzymuje znieczulenie miejscowe. Po zakończonej procedurze obrzezania, specjaliści zakładają szwy wchłanialne, czyli takie, które nie wymagają później zdejmowania. To znacznie ułatwia proces rekonwalescencji – mówi lek. Soczawa.

Jak dodaje lek. Michał Soczawa, zabieg obrzezania jest zabiegiem, który w przypadku występowania stulejki, może uchronić pacjenta przed powikłaniami i w znacznym stopniu podnieść jego jakość życia.

lek. Michał Soczawa – specjalista urolog

urolog szczecin
PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH ARTYKUŁÓW
Wczytywanie...