WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Choroba Alzheimera ma wpływa na całe otoczenie chorego. W tym trudnym czasie ważne jest, by opiekun miał‚ świadomość tego, że może liczyć na profesjonalne wsparcie.

Jeśli bowiem nie zadba o własną kondycję psychiczną i fizyczną, z czasem coraz trudniej będzie mu zajmować się osobą chorą. Opiekunowie osób cierpiących na choroby otępienne sami są w grupie ryzyka wielu chorób somatycznych i psychicznych, ponieważ są narażeni na długotrwały stres.

W naszej placówce pragniemy tworzyć oparcie dla tych, którzy na co dzień borykają się z chorobą bliskiej osoby. Przygotowaliśmy specjalną ofertę pomocy psychologicznej dla bliskich osób z chorobą Alzheimera.

“Drogi Opiekunie, prawdopodobnie dostrzegasz, że stan zdrowia bliskiej Ci osoby pogarsza się. Pamiętaj, ze możesz liczyć na pomoc! Czasami ulgę przynosi już sama świadomość, że istnieją osoby, które rozumieją Twój problem, podpowiedzą, co możesz zrobić dla chorego i siebie lub, które zmagają się z podobnymi trudnościami.”

Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z osobami chorującymi przewlekle oraz ich rodzinami.

terapia zaburzeń pamięci
wsparcie psychologiczne dla opiekunów osób chorych

Grupa wsparcia z elementami psychoedukacji. 

Podstawowa zasada dobrego opiekuna mówi, by w pierwszej kolejności dbać o siebie. Aby ustrzec się przed negatywnymi konsekwencjami trudu opieki należy pamiętać, że potrzeby opiekunów są w takim samym stopniu ważne, jak potrzeby ich podopiecznych. Jednym z ważniejszych elementów dbania o siebie jest zapewnienie sobie wsparcia.

Udział w grupie wsparcia daje możliwość poznania i nawiązania relacji z osobami, które na co dzień również zajmują się opieką nad bliską osobą, przeżywają podobne troski i zmartwienia. Dodatkowo, nasza grupa prowadzona jest przez doświadczonego psychologa, mogą więc Państwo liczyć na profesjonalną pomoc.

Każde spotkanie grupy wsparcia poświęcone jest określonym zagadnieniom związanym z:

  • radzeniem sobie z informacją o diagnozie,
  • przebiegiem i objawami choroby na poszczególnych etapach, profilaktyką,
  • sposobami komunikowania się z chorym, informowaniem najbliższego otoczenia o chorobie pacjenta,\
  • codzienną opieka i pielęgnacją chorego,
  • środkami ostrożności związanymi z obniżeniem sprawności umysłowej pacjenta, np. podczas prowadzenia samochodu, czy używania sprzętu gospodarstwa domowego,
  • instytucjonalnymi formami opieki nad chorym,
  • możliwościami i aspektami prawnymi opieki,
  • zespołem stresu opiekuna, radzeniem sobie z wyczerpaniem, frustracją.
SKONTAKTUJ SIĘ W PRZYPADKU PYTAŃ LUB ZAREJESTRUJ WIZYTĘ
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...