PORADNIA FIZJOTERAPII

W neurologii, kardiologii, ortopedii czy chirurgii często konieczna jest rehabilitacja, która jest warunkiem skutecznego wyleczenia oraz szybszego powrotu do zdrowia. Nasza Poradnia Rehabilitacji służy zakresem usług, które pomagają wrócić do normalnego funkcjonowania i komfortowego wykonywania codziennych obowiązków

Oferujemy szereg zabiegów, dzięki którym pacjenci powracają do pełnej sprawności w znacznie krótszym czasie. Odpowiednio dobierane zestawy ćwiczeń przez profesjonalistów to gwarancja doskonałych efektów. Dzięki nim możemy przywrócić np. pełną sprawność danej części ciała a także pomóc pozbyć się uporczywego bólu. Nasza poradnia rehabilitacyjna to odpowiednie miejsce, dla pacjentów potrzebujących zabiegów, które podniosą ich sprawność ruchową.

Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów, dla których wartością nadrzędną jest zdrowie i dobro pacjenta. Dlatego dokładają wszelkich starań, by cały proces rehabilitacji przebiegał sprawnie i nie wiązał się z dyskomfortem pacjenta.

Na wizytę rehabilitacyjną pacjent powinien przynieść:

  • posiadaną dokumentację medyczną: wszystkie wyniki badań dotyczące urazu, takie jak USG czy prześwietlenia, wypis ze szpitala (jeżeli pacjent jest po zabiegu) oraz zalecenia wydane przez lekarza prowadzącego dotyczące rehabilitacji,
  • wygodny strój na przebranie, najlepiej sportowy. Prosimy o dobranie odpowiedniego stroju, który umożliwi bezproblemową rehabilitację wybranej części ciała (chodzi o swobodny dostęp np. do barku, kolana lub stopy) oraz w przypadku ćwiczeń na sali – obuwie zmienne o antypoślizgowej podeszwie (np. tenisówki) i ewentualnie ręcznik.

W ramach FIZJOTERAPII przyjmują specjaliści:

  • rater

    dr n. med. Jerzy Kolenda

  • mgr Damian Omelański

rater

dr n. med. Jerzy Kolenda

fizjoterapeuta

Dr n. med. Jerzy Kolenda: fizjoterapeuta.

Absolwent Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną oraz pełni funkcję Dyrektora Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci w Szczecinie.

Koordynator badań klinicznych oraz rater w Ośrodku Badań Klinicznych EuroMedis Sp. z o.o.

Współzałożyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych „Cogito”.

Nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie na kierunku fizjoterapia (przedmiot: Fizjologia człowieka z elementami fizjologii wysiłku). Absolwent licznych specjalistycznych kursów fizjoterapeutycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.

mgr Damian Omelański

fizjoterapeuta

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na kierunku Fizjoterapia. Od 2007 do chwili obecnej związany zawodowo z Kliniką Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniką Hematologii Dorosłych, Kliniką Przeszczepów Szpiku, Oddziałem Intensywnej Terapii Dzieci w Szpitalu SPSK 1 przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie. W między czasie praca zawodowa w Oddziale Intensywnej Terapii Dorosłych z Pododdziałem dla Dzieci oraz Centrum Leczenia Oparzeń u Dzieci w Samodzielnym Specjalistycznym ZOZ Zdroje w Szczecinie.

Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Uczestnik kursów specjalistycznych takich jak:
• Wielokierunkowa Terapia manualna wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth
• Metoda proprioreceptywnego torowania nerwowo-mięśniowego (PNF)
• 4 modułowy Medyczny trening Terapeutyczny
• Nowoczesne Formy Masażu i technik wykorzystywanych w fizjoterapii ( masaż poprzeczny, funkcyjny, tkanek głębokich)
• Taping Sportowy w Rehabilitacji

W życiu prywatnym uwielbia fotografie, piesze wędrówki górskie, jazdę na rowerze. Z lektur sięga po tematykę II Wojny Światowej.

Mąż i ojciec dwójki dzieci.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

Grafik przyjęć:

PON WT ŚR CZW PT
mgr Damian Omelański 14:00 – 19:00 14:00 – 19:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...