PORADNIA FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ

Nasza Poradnia Fizjoterapii Uroginekologicznej stworzona została z myślą o pacjentkach cierpiących na dysfunkcje układu moczowo-płciowego. Chcemy poprawić jakość życia poprzez stosowanie indywidualnie dobranych, nieinwazyjnych i bezbolesnych metod i technik. Takie postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne, obejmujące mięśnie dna miednicy, stanowi skuteczny sposób leczenia nieprawidłowości, uzupełniający i wzmacniający działanie farmakoterapii.

Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów, dla których wartością nadrzędną jest zdrowie i dobro pacjentki. Dlatego dokładają wszelkich starań, by cały proces fizjoterapii przebiegał sprawnie i nie wiązał się z dyskomfortem.

Fizjoterapię uroginekologiczną stosuje się przy dolegliwościach w zakresie:

  • urologii (nietrzymania moczu, częstomocz, parcia naglące, problemy z mikcją, nawracające zapalenia dróg moczowych)
  • ginekologii (bolesne miesiączki, przygotowanie do porodu, pomoc w powrocie do aktywności po połogu, bolesne stosunki po porodzie, terapię blizny po cesarskim cięciu oraz nacięciu krocza, rozejście mięśni prostych brzucha, wspomaganie leczenia niepłodności, obniżenie narządu rodnego, endometrioza, zespół policystycznych jajników, pooperacyjna m.in. mięśniaki macicy)
  • proktologii (nietrzymanie stolca i gazów, osłabienie zwieracza odbytu, zaparcia, hemoroidy),
  • seksuologii (bolesne współżycie, wulwodynia, pochwica, brak satysfakcji seksualnej).

Na pierwsze spotkanie należ zabrać:

  • posiadaną dokumentację medyczną: wszystkie wyniki badań, takie jak USG czy prześwietlenia, wypis ze szpitala (jeżeli pacjentka jest po zabiegu lub operacji) oraz zalecenia wydane przez lekarza prowadzącego dotyczące rehabilitacji,
  • wygodny strój na przebranie, najlepiej sportowy.

Na początku wizyty fizjoterapeuta zbiera szczegółowy wywiad, dzięki któremu dowie się jaki jest cel wizyty. Następnie fizjoterapeuta przejdzie do analizy postawy ciała. Dodatkowym etapem, jeśli są do tego wskazania, a Pacjentka wyrazi na to zgodę, jest badanie per vaginum, przez pochwę. Dzięki niemu możliwa jest funkcjonalna ocena mięśni dna miednicy.

Jak wygląda badanie per vaginum? Jest ono bardzo podobne do tego, którego możemy doświadczyć u ginekologa. Z tą różnicą, że leży się na kozetce z ugiętymi nogami rozstawionymi na szerokość bioder. W pierwszym etapie fizjoterapeuta ocenia tkanki zewnętrzne krocza i odbytu oraz bliznę po nacięciu krocza (jeśli występuje). Następnie fizjoterapeuta przechodzi do badania funkcjonalnego dna miednicy mniejszej przez pochwę.

Po badaniu, w zależności od dysfunkcji, fizjoterapeuta przeprowadzi pierwszą terapię w trakcie dalszych nauczy wykonywania zalecanych ćwiczeń. Ćwiczenia te odegrają kluczową rolę w całej terapii.

W ramach FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ przyjmują specjaliści:

  • mgr Katarzyna Trubicka

mgr Katarzyna Trubicka

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Absolwentka fizjoterapii, którą ukończyła w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach i w Gabinecie Rehabilitacji Szpitala Powiatowego im. św. Matki Teresy z Kalkuty, pracując z dziećmi w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej i osobami niepełnosprawnymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi w Grupie Medycznej EuroMed.

Prowadzi zajęcia i warsztaty edukacyjne dla kobiet w ciąży i po porodzie. Intensywnie szkolę się i podnoszę swoje kwalifikacje w szeroko pojętej fizjoterapii uroginekologicznej.
Kursy i szkolenia:
– Terapia manualna w ginekologii i położnictwie,
– Trening mięśni dna miednicy BeBo,
– Terapia mięśniowo – powięziowa,
– Masaż tkanek głębokich,
– Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE

Katarzyna Trubicka – ZnanyLekarz.pl

Grafik przyjęć:

: PON WT ŚR CZW PT
mgr Katarzyna Turbicka 17:00-19:00 12:00 – 19:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ ONLINE
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY
Wczytywanie...