PERSONEL MEDYCZNY I POZA MEDYCZNY EUROMEDIS
-
prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski
-
dr n. med. Marcin Ratajczak
-
lek. Marcin Siedlecki
-
dr n. med. Aneta Wódecka
-
lek. Adam Łopuszko
-
lek. Joanna Ludwisiak-Pociask
-
lek. Anna Piwowarczyk-Flis
-
dr n. med. Anna Ratajczak
-
dr n. med. Aleksandra Zalewska-Szymanowicz
-
dr n. med Arkadiusz Bieleninik
-
lek. Ewa Soczawa
-
lek. Karolina Rosołowicz
-
dr n. med. Michał Soczawa
-
dr n. med. Iwona Ostrowska
-
dr n. med. Katarzyna Kubasik- Kładna
prof. dr hab. n. med. Prof. US Andrzej Potemkowski
specjalista neurolog
Uczestnik europejskich i światowych zjazdów naukowych. Wykładowca licznych krajowych zjazdów i konferencji naukowych. Jest autorem ponad 50 artykułów w czasopismach recenzowanych krajowych i zagranicznych oraz ponad 70 streszczeń i doniesień zjazdowych (w tym 14 w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej).
Redaktor książki pt. Psychologiczne aspekty stwardnienia rozsianego, która ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Termedia. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych
dr n. med. Marcin Ratajczak
specjalista neurolog
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu badań klinicznych. Aktualnie dyrektor działu badań klinicznych Centrum Medycznego EuroMedis.
Posiada certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej umożliwiający wykonywanie USG tętnic domózgowych, zewnątrzczaszkowych, przezczaszkowej ultrasonografii doplerowskiej i dupleksowej. Prywatnie tata Tymka i Mateusza.
lek. Marcin Siedlecki
neurolog
Samodzielną praktykę lekarską rozpoczął w 2005 roku, a w następnym roku zdobył uprawnienia do badań EMG (elektromiografia).
Doświadczenie zdobywał później na kolejnym szpitalnym oddziale neurologii, tym razem w Szczecinie, w szpitalu MSWiA, gdzie pracę rozpoczął w 2010 roku. Ponadto od początku swojej lekarskiej działalności, uczestniczył w wielu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.
W życiu prywatnym jest zapalonym biegaczem, półmaratończykiem, a także odtwórcą średniowiecznej historii rycerzy. Z lektur najchętniej sięga po fantastykę.
dr n. med. Aneta Wódecka
neurolog
lek. Adam Łopuszko
specjalista psychiatra
Tytuł specjalisty uzyskał w 2021r., po ukończonym szkoleniu specjalizacyjnym w Katedrze i Klinice Psychiatrii PUM w Szczecinie. Doświadczenie zdobywał na oddziale klinicznym całodobowym oraz w poradni przyklinicznej.
Od 2018 r. pracuje w lecznictwie ambulatoryjnym, gdzie na co dzień współpracuje z innymi specjalistami, psychologami oraz psychoterapeutami.
Od 2021 r. uczestniczy w badaniach klinicznych, gdzie sprawuje psychiatryczną opiekę nad pacjentami leczonymi z powodu choroby Alzheimera, czy schizofrenii.
Posiada uprawnienia do:
– wypisywania recept na leki (w tym refundowane)
– wystawiania zwolnień ZUS ZLA,
– wystawiania zaświadczeń lekarskich
Ukończone studia podyplomowe i kursy:
– w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Medycyny Bólu na Uniwersytecie Jagielońskim
– ukończył kurs zastosowania Technik Terapii Poznawczo-Behawioralnych
– jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Uczestniczy w wielu konferencjach psychiatrycznych, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.
W pracy z pacjentem przykłada dużą wagę do diagnostyki, stara się holistycznie podchodzić do problemów oraz wdrażać komplementarne leczenie.
Prywatnie mąż i ojciec, w wolnym czasie pasjonat gór i pieszych wędrówek.
lek. Joanna Ludwisiak-Pociask
specjalista psychiatra, psychoterapeuta
W tym samym czasie podjęła studia podyplomowe na kierunku Psychoterapia na Uniwersytecie Jagiellońskim które ukończyła.
Pracowała zarówno na oddziałach całodobowych jak i w Przychodniach Zdrowia Psychicznego -wieloletni staż pracy w różnych jednostkach pomocy pacjentom. Lekarz empatyczny, z indywidualnym podejściem do każdego.
Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Prywatnie pasjonują ją podróże po świecie.
Przyjmuje też pacjentów w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim.
lek. Anna Piwowarczyk-Flis
specjalista psychiatra
Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Psychiatrii PUM. Pracowała na oddziałach całodobowych, dziennych, w poradniach zdrowia psychicznego, a także w zespole leczenia środowiskowego. W 2021r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, uzyskując tytuł specjalisty psychiatry.
W 2022r. zostałam nagrodzona przez Ministra Zdrowia za uzyskanie najlepszego wyniku w Polsce z egzaminu PES w dziedzinie psychiatrii.
Jest współtwórcą zagadnień z psychiatrii na medycznych portalach edukacyjnych takich jak “Lepolek” i “Lekki kurs”.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Stale zdobywa wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w wielu konferencjach i szkoleniach polskich i zagranicznych. W swojej pracy stara się podchodzić do pacjenta indywidualnie i holistycznie, dlatego też chętnie współpracuje w procesie diagnostyczno-terapeutycznym z psychologami i psychoterapeutami, a także jeśli zachodzi taka potrzeba kieruje pacjenta na badania obrazowe, laboratoryjne, czy też inne konsultacje specjalistyczne.
Posiadam uprawnienia do wypisywania recept ( w tym na leki refundowane), zwolnień lekarskich ZUS-ZLA oraz zaświadczeń lekarskich.
dr n. med. Anna Ratajczak
specjalista chorób dzieci
W ramach Poradni Pediatrycznej stara się sprawować kompleksową opiekę nad dziećmi już od pierwszych dni życia. Prowadzi także własną stronę internetową (www.annaratajczak.pl), gdzie przybliża rodzicom tematy związane z dietą, szczepieniami oraz najczęstszymi problemami zdrowotnymi wieku dziecięcego.
Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem i koordynowaniem badań klinicznych. Posiada aktualne szkolenie z zakresu GCP. Uczestniczyła w licznych audytach wewnętrznych oraz inspekcji FDA.
dr n. med. Aleksandra Zalewska-Szymanowicz
specjalista chorób dzieci, gastrolog dziecięcy
Od 2007 roku pracuje w Klinice Pediatrii, Hematoonkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK nr 1 w Szczecinie. Egzamin specjalizacyjny z pediatrii zdała w 2013 roku. Od 2014 roku jest w trakcie szkolenia w zakresie gastroenterologii dziecięcej. W 2013 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. “Zmienność obrazu klinicznego choroby trzewnej u dzieci z województwa zachodniopomorskiego w latach 1990-2010” uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny.
W trakcie swojej pracy zajmuje się m.in. chorobami przewodu pokarmowego, żywieniem dzieci zdrowych i chorych, zaburzeniami karmienia i odżywiania. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.
Swoją wiedzę pogłębia śledząc na bieżąco literaturę naukową oraz uczestnicząc w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach oraz warsztatach pediatrycznych i gastroenterologicznych.
dr n. med Arkadiusz Bieleninik
neurolog dziecięcy, specjalista chorób dzieci
Od 2007 jest zatrudniony w Oddziale Pediatryczno-Noworodkowym. Od 2008 odbywał staże z neurologii dziecięcej w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej oraz Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego w Poznaniu.
Odbył liczne kursy i szkolenia organizowane przez CMKP oraz kurs USG pediatryczny podstawowy w Poznaniu.
lek. Ewa Soczawa
specjalista dermatolog
Przygodę z dermatologią rozpoczęła w 2008 r w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie.
Podczas pracy w Klinice miała możliwość zdobywania umiejętności w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia chorób skórnych i wenerycznych. W kwietniu 2016r., po zdaniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W latach 2016-2018 pogłębiała doświadczenie zawodowe podczas pracy w Oddziale Dermatologii i Alergologii oraz Poradni Dermatologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.
Obecnie zawodowo zajmuje się:
– profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci u dzieci, młodzieży i osób dorosłych,
– diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową
– dermatochirurgią (usuwanie zmian skórnych, w tym m.in. brodawek łojotokowych, wirusowych, włókniaków, znamion, pobieranie wycinków skóry do badania histopatologicznego)
– oceną dermatoskopową zmian skórnych
– poradami w zakresie prawidłowej pielęgnacji skóry, dostosowanej do jej stanu oraz wieku pacjenta
– medycyną estetyczną.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę i doskonalę umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach, kursach oraz warsztatach.
lek. Karolina Rosołowicz
chirurg dziecięcy
Odbywa szkolenie specjalizacyjne w Katedrze i Klinice Chirurgii Dziecięcej, Onkologicznej, Urologii i Chirurgii Ręki PUM w Szczecinie gdzie pracuje w oddziale oraz w Poradni Przyklinicznej.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach z zakresu chirurgii jak i leczenia zachowawczego u dzieci. Oferuje konsultacje w zakresie chirurgii dziecięcej oraz wykonywanie drobnych zabiegów. Zajmuje się również terapią dzieci z naczyniakami i zmianami naczyniowymi.
dr n. med. Michał Soczawa
specjalista urolog
Swoje doświadczenie zdobył w czasie pracy zawodowej, staży zagranicznych i licznych kursów.
Jest autorem i współautorem wielu doniesień zjazdowych i artykułów w czasopismach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology).
dr n. med. Iwona Ostrowska
specjalista endokrynolog dziecięcy
Od 2000r. pracuje w Klinice Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego PUM w SPSK 1 w Szczecinie. W 2006r. uzyskała tytuł specjalisty w zakresie pediatrii, a w 2011r. obroniła pracę doktorską. Specjalizację z endokrynologii ukończyła w 2014 roku, natomiast w 2016r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.
Poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w kursach z ultrasonografii tarczycy. Poza pracą w oddziale prowadzi także zajęcia dydaktyczne ze studentami, zarówno polsko- jak i anglojęzycznymi, IV roku wydziału lekarskiego PUM. Brała udział w międzynarodowych szkołach ESPE (European Society for Paediatric Endocrinology), które miały miejsce na Węgrzech i w Holandii.
Uczestniczy w krajowych i zagranicznych zjazdach endokrynologicznych oraz konferencjach naukowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Dziecięcej. Zajmuję się pacjentami z różnorodnymi schorzeniami endokrynologicznymi wieku rozwojowego oraz pacjentami z otyłością.
dr n. med. Katarzyna Kubasik- Kładna
okulista
Po ukończeniu studiów rozpoczęła specjalizację z chorób oczu w SPSK nr 2 w Szczecinie. W 2010 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jej praca związana była z zagadnieniem krótkowzroczności. Jest członkiem sekcji Elektrofizjologii i Neurookulistyki oraz sekcji Zapobiegania Ślepocie i Rehabilitacji Słabowidzących Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Ma dwoje dzieci.